Skocz do zawartości

30l w prezencie .


Kris81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NA początek WITAM WSZYSTKICH mam na imię Krzysiek :piwo:

 

Dostałem dzisiaj nie wielki set *akwarium 30l z okapem lampką pompką grzałką*

Nawet jestem zadowolony ponieważ gabarytowo wejdzie do mojego małego domowego "warsztaciku"

Wiem,że to nie wiele litrów wiec może doradzicie mi kilka małych stadnych rybek które mógł bym tam hodować.

Myślałem nad Neonem Innesa jak bylem mały tato miał ładne stadko wiec może wybrałem ten gatunek trochę z sentymentu.

Czy 30l to nie będzie za mało ?

Ile neonów mogę maksymalnie trzymać w takim akwarium?

Może macie jakieś inne propozycje ?

 

Dziękuje i pozdrawiam :piwo:

 

p.s Jeśli nie odpowiedni dział proszę o wyrozumiałość i przeniesienie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki!

Łykam sobie wiedzę , przeglądam gatunki. Wiele ciekawych informacji o których nie miałem pojęcia. Tak to jest za dzieciaka towarzyszyłem tacie i nie wszystko ogarniałem;)

 

Mozecie mi coś przybliżyć ap ropo tego.

 

"Proces ten trwa w naturalnym tempie od 2 do 4 tygodni. Gdy zastosuje się techniki przyspieszające, ten okres skraca się nawet do tygodnia. Nigdy nie można jednak powiedzieć, że akwarium np. po 10 dniach na pewno jest gotowe. Musisz to zmierzyć testami na związki azotu. Najpierw wzrośnie stężenie NH3, potem NO2, a potem zwykle NO3. Gdy po tych wzrostach, stężenia NH3 i NO2spadną do 0 to akwarium jest bezpieczne i można wpuszczać pierwsze rybki. "

 

Jak to wygląda jak to się używa ,żebym nie kupił czegoś innego, złego...?

 

Poważnie się się zastanawiam nad wyminą prezentu na coś większego. W domu zawsze mieliśmy 80 i 120 l ale mi po prostu się nie zmieści na półce w domowym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...