Jump to content

Problem z rybami w akwarium


Recommended Posts

Witam!

Jak w temacie, coś się dzieje z moimi rybkami, na ciele pojawiają się białe plamy (nie są to drobne kropki jak przy rybiej ospie), zauważyłam również, że przy otworach gębowych pojawiają się również białe plamy, które czasami mają "ciągnącą" postać, a zauważyłam również ubytki w tym miejscu. Rybki są osowiałe, chowają się w roślinach, ale kiedy je karmię to podpływają. Na początku był to problem tylko z gupikami, natomiast teraz zauważyłam, że dzieje się tak zarówno u platek i mieczyków. Rybki oczywiście po jakimś czasie trwania choroby zdychają. Dodam, że wodę podmieniam raz w tygodniu i jest to woda odstana, napowietrzanie i filtrowanie jest 24h. Co jakiś czas odmulam dno akwarium, nie stosuję żadnych specyfików typu CMF, bo po prostu nie wiem co się dzieje. Przypuszczam, że może być to pleśniawka, ale nawet gdyby to nie wiem jakie środki zastosować, żeby z tym walczyć. Proszę uprzejmie o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o akwarium to ma 96 litrów, grzałka ustawiona jest na 27 stopni, rybki karmię raz dziennie wieloskładnikowym pokarmem w płatkach oraz pokarmem roślinnym ze spiruliną. Obsada akwarium: 8 gupików, 2 mieczyki, 2 molinezje żaglopłetwe, 2 molinezje złociste, 2 kiryski sterba i 2 kiryski Julii, 2 platki. Przyglądałam się zdjęciom rybek z pleśniawką ale to nie jest to, ponieważ te białe plamy na ciele moich rybek są płaskie, tak jakby "wżerały" się w nie, nie mają postaci nitkowatej. Dla przykładu dodałam zdjęcia jednego z mieczyków z tymi plamkami, niestety nie są zbyt wyraźne, bo robione telefonem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam!

Ponawiam swoją prośbę o pomoc. Aktualnie rybki są po podwójnej kuracji Baktoforte S z Sery, która w ogóle nie przyniosła żadnego rezultatu a wręcz przeciwnie, skutek jest odwrotny do zamierzonego - zdechło sporo rybek, a białe plamy jak się pojawiały tak się pojawiają- mimo, że akwarium było dobrze napowietrzane. Dodam, że po kuracji zgodnie z instrukcją zostało podmienione 50% wody w akwarium, został dodany Bactozym a woda filtrowana jest przez węgiel aktywny. Jeżeli chodzi o obecną obsadę akwarium to są to:

- 4 danio

- 10 neonków

- 2 kiryski,

- 2 samce i 4 samice gupików

- 4 molinezje żaglopłetwe i 4 molinezje złote,

- 2 mieczyki

Reszta niestety zdechła. Proszę o pomoc, bo ta choroba dziesiątkuje moje akwarium a ja naprawdę nie wiem co to jest, liczę na pomoc doświadczonych akwarystów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...