Skocz do zawartości

żwirek i kamienie rzeczne+korzeń


kakadd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w akwarium miec podłoże z drobnego żwirku rzecznego, a na tym większe kamienie także rzeczne?? Oczywiscie wyczyszczone i wygotowane.

 

I jeszcze jedno pytanie dot. korzenia w akwarium(akw 100l) Z jakich drzew są najlepsze i czy wpływa to jakos na wodę i ryby??

 

Moje ryby to pyszczaki, przymierzam się do wymiany wystroju ponieważ aktualnie mam wielki kamien wapienny który się utlenia i brudzi wode(jest mętna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczaki słabo będą się komponować ze żwirem rzecznym - to nie ich biotop. Poszukaj w Internecie lub/i na forum jak żyją pysie. Żwir rzeczny ma również dość dużą granulację - ciężko w nim hodować rośliny.

Co do korzeni - muszą być z drzew liściastych - iglaki wydzielają szkodliwe dla ryb substancje. Wsadź np. mangrowca, grab, dąb...

Wapienie - out!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulacja żwiru który posiadam jest całkowicie zróżnicowana. Mogę mieć kamyczki małe od piasku po skały 50kg. Więc roślinki będą czuć się w tym raczej dobrze. Ale czy wygotowany żwirek rzeczny może być w akwa bez zagrożenia dla ryb?

 

Co do korzeni czytałem na różnych stronach o przygotowaniu. Jest to dość pracochłonne ale lubie prace po których są widoczne efekty poswięconego czasu. Postaram się sam coś zrobić z dębu lub olchy.

 

Edit:

 

 

A jeszcze jedno co z ph? Pozostawić małą część wapienia czy woda biąca też będzie dobra?

 

 

Regulamin 6.2. Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO DO PISOWNI TO PRZEPRASZAM ALE KOMPUTER NIE PISZE MI "CI" RESZTĘ POSTARAM SIĘ POPRAWIĆ.

 

Postanowiłem że dodam zdjęcia kamieni które zamierzam ułożyć w moim akwarium i proszę was byście powiedzieli czy mogą one się tam znaleźć. Kamienie pochodzą z żwirowni:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/62/dsc04578u.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/543/dsc04579u.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/20/dsc04580dh.jpg/

 

Chce dodać właśnie te którem mam. Niektóre sztuki są naprawdę ładne.

 

nemo130: Nie piszemy z wciśniętym caps lockiem, poza tym pisownia + 1.

 

Edit:

 

Nie popadajcie w paranoję. Jak już chcesz poprawiac to rób to dobrze.. pisze się znaleśc a nie znaleźś..

 

To forum akwarystyczne czy forum poprawnej polszczyzny?? Rozumię poprawic kardynalne błędy ale żeby dowalac się do ś, ci?? Troche dystansu ludzie.

 

A na te pytania ktoś pomoże?? Jesli tak bardzo dziękuje, jeśli nie poprawiajcie dalej błędy.

 

nemo130: Piszę się znaleźć a wymawia znaleść, poza tym dalej pisownia i brak edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...