Jump to content

Parvula Eleocharis


penteleq
 Share

Recommended Posts

Mam w swoim baniaczku Parvula Eleocharis. Dość wymagająca roślinka.

 

Macie jakieś rady co do uprawy tej "trawki" ?

 

Generalnie jestem na etapie dojrzewającego akwarium. Odpalone miesiąc temu.

Oświetlenie: 0,48W/L

Podłoże: Sera florpod

Nawożenie: Co2 z butli (szklany dyfuzor), kulki gliniano-torfowe, makro z soli, mikro intermagu, chelat fe. Jako dodatek dorzucam EasyCarbo

 

Parametry wody:

ph:6,8

KH:6

temp: 26C

Fe: 0,5mg/l

Po4:1,1mg/l

No3: 10mg/l

 

Podmiany co tydzień 20%.

 

Obsada: 10 razborek klinowych, 4 kiryski, krewetka filtrująca. Mam też zielenice i okrzemki. Ale roślinki bąbelkują i myślę, że niedługo wszystko się ustabilizuje.

 

Niestety Parvula nie chce się przyjąć po miesiącu "prac" nad akwarium. Przyciąłem ją przed zasadzeniem. Znajduje się w miejscu gdzie jest mało podłoża SERY tylko żwir kwarcowy 1-3mm który podrasowałem kulkami. Chciałbym aby mi zarosło w przedniej części akwarium i nie wiem co zrobić aby pomóc parvuli.

 

Ewentualnie macie może jakieś propozycję innej rośliny co by imitowała trawkę na pierwszym planie i będzie prostsza w uprawie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, chciałbym się podłączyć do dyskusji o roślince Parvula Eleocharis. Zasadziłem je 10 dni temu wszystko było ok - ale 2 dni temu część roślinek zaczyna mi ginąć.(vis-a-vis zdjęcie). Akwarium mam 250 l światło ponad 0,6 w/l nawozy micro i macro - aqua art (wedle wskazan 1 ml na 4 l.) - przy podmianie wody (i oczywiście uzupełniłem odpowiednio przy starcie). CO2 podawane z butli - w ciągu dnia. Podłoże ADA Amazonia. Woda jest podawana z filtra RO - w większości i troszkę dolewki kranówki. Czy może ktoś z szanownego grona ma jakieś wskazówki? Z góry dzięki za podpowiedzi i wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba nieco przesadziłem z azotem (zostałem przy tym makro, bo nie jest to takie łatwe - jak się okazuje kupić nawóz stricte azotowy) -a na dodatek zaczęły mi się mnożyć glony (nitkowate na podłożu i kamieniach). Zrobiłem test na NO3 - i wyszło >>około<< 80mg/l. To, jeśli się nie mylę, cholernie dużo. A eleocharis ani drgnął - ginie jak wcześniej, do tego doszły glony. Jak teraz działać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...