Skocz do zawartości

Parvula Eleocharis


penteleq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim baniaczku Parvula Eleocharis. Dość wymagająca roślinka.

 

Macie jakieś rady co do uprawy tej "trawki" ?

 

Generalnie jestem na etapie dojrzewającego akwarium. Odpalone miesiąc temu.

Oświetlenie: 0,48W/L

Podłoże: Sera florpod

Nawożenie: Co2 z butli (szklany dyfuzor), kulki gliniano-torfowe, makro z soli, mikro intermagu, chelat fe. Jako dodatek dorzucam EasyCarbo

 

Parametry wody:

ph:6,8

KH:6

temp: 26C

Fe: 0,5mg/l

Po4:1,1mg/l

No3: 10mg/l

 

Podmiany co tydzień 20%.

 

Obsada: 10 razborek klinowych, 4 kiryski, krewetka filtrująca. Mam też zielenice i okrzemki. Ale roślinki bąbelkują i myślę, że niedługo wszystko się ustabilizuje.

 

Niestety Parvula nie chce się przyjąć po miesiącu "prac" nad akwarium. Przyciąłem ją przed zasadzeniem. Znajduje się w miejscu gdzie jest mało podłoża SERY tylko żwir kwarcowy 1-3mm który podrasowałem kulkami. Chciałbym aby mi zarosło w przedniej części akwarium i nie wiem co zrobić aby pomóc parvuli.

 

Ewentualnie macie może jakieś propozycję innej rośliny co by imitowała trawkę na pierwszym planie i będzie prostsza w uprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałbym się podłączyć do dyskusji o roślince Parvula Eleocharis. Zasadziłem je 10 dni temu wszystko było ok - ale 2 dni temu część roślinek zaczyna mi ginąć.(vis-a-vis zdjęcie). Akwarium mam 250 l światło ponad 0,6 w/l nawozy micro i macro - aqua art (wedle wskazan 1 ml na 4 l.) - przy podmianie wody (i oczywiście uzupełniłem odpowiednio przy starcie). CO2 podawane z butli - w ciągu dnia. Podłoże ADA Amazonia. Woda jest podawana z filtra RO - w większości i troszkę dolewki kranówki. Czy może ktoś z szanownego grona ma jakieś wskazówki? Z góry dzięki za podpowiedzi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba nieco przesadziłem z azotem (zostałem przy tym makro, bo nie jest to takie łatwe - jak się okazuje kupić nawóz stricte azotowy) -a na dodatek zaczęły mi się mnożyć glony (nitkowate na podłożu i kamieniach). Zrobiłem test na NO3 - i wyszło >>około<< 80mg/l. To, jeśli się nie mylę, cholernie dużo. A eleocharis ani drgnął - ginie jak wcześniej, do tego doszły glony. Jak teraz działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...