Jump to content

Podmiana wody raz na miesiąc?

Zelus525
 Share

Recommended Posts

Czy mogę podmieniać wodę raz na miesiąc, gdy kiedyś nie wiedziałem podmieniałem może co 2 miesiące, ale wtedy rybki mi nie chorowały teraz gdy podmieniam raz na tydzień 20% rybki częściej łapią ospę, lub inną chorobę. Czy mógłbym spróbować nie podmieniać wody przez miesiąc i zobaczyć jak będą zachowywać się ryby?

Cześć

Chciałem założyć podobny temat ale widzę że jest już taki. Mam podobne pytanie ostatnio naprawdę nie mam kiedy rąk do kieszeni wsadzić i ponad miesiąc czasu nie robiłem podmianki.

Akwarium ma 200l

filtry: eheim 2224 i biopower

zrobiłem niedawno testy zoolka, NO3 i NO2 - 0

Cześć

Chciałem założyć podobny temat ale widzę że jest już taki. Mam podobne pytanie ostatnio naprawdę nie mam kiedy rąk do kieszeni wsadzić i ponad miesiąc czasu nie robiłem podmianki.

Akwarium ma 200l

filtry: eheim 2224 i biopower

zrobiłem niedawno testy zoolka, NO3 i NO2 - 0

Może i taki ci wyszedł, najwidoczniej akwa nie jest przerybione i jest dojrzałe. Jednakże podmiana wody nie ma na celu zmniejszenie tylko poziomu NO3 i NO2 lecz także dostarczenie mikro z podmienianą woda. Chociaż ja przy LT wogóle nie podmieniam wody tylko dolewam ale to już inna specyfika akwarium. Tak jak pisze atreyu co tygodniowa podmiana 20% dobrze wpływa na całe akwarium.