Skocz do zawartości

Korekta obsady w 240l


lol111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

W moim 240-litrowym akwarium obecnie pływa:

2 parki skalarów

2 parki ramirezek.

35szt. neon czerwony

6szt otosek

8szt. kirysek panda

4szt. kosiarka

oraz kilkanaście helenek (zaczęło się od dwóch)

Wydaje mi się że osiągnąłem zamierzoną stabilizacje w zbiorniku. Od pól roku rybki nie chorują skalary i ramirezki regularnie składają ikrę, wszystkie rybki wydają sie w bardzo dobrej kondycji. Flora również w jak największym porządku.

 

Moje pytanie, czy do tej obsady można jeszcze coś dorzucić jeżeli tak to co, ewentualnie może coś wymienić.

Proszę o konkretne propozycje, z góry dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki znalazły się w akwarium całkowicie przypadkowo i na chwile ale zostały dłużej..., więc w każdej chwili mogę je oddać. Zdaje sobie sprawę z możliwości powiększenia liczebności kirysków czy otosków, ale zastanawiam się czy nie można by było wprowadzić do akwarium jeszcze jednego gatunku. Pytanie jakiego i w jakie ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z tego że wprowadzenia nowych ryb możliwe jest tylko na zasadzie wymiany bo obecna obsada wydaje się być kompletna. Śmiała mogę zrezygnować z jednej pary skalarów nawet miałbym już dla nich "inny dom", szczerze nad pstrążenicami nie zastanawiałem się,...a pielęgniczki lub pielęgnice z Ameryki Płd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak...

Podobają mi się takie rybki: akara cętkowana, akara marońska, mandi mały, tetra czarna(żałobniczka), proporczykowiec nigeryjski (proporczykowiec gardnera),

proporczykowiec z Kap Lopez oraz pielęgniczka ramireza elektric blue.

Czy do obecnej obsady, może ona ulec delikatnej korekcie, mogę któreś z wymienionych rybek dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie takie komentarze. Każdego dnia jest tyle tematów do obskoczenia, że czasami się o którymś zapomni. A nikt nam za to nic nie płaci.

 

 

Parametry wody posprawdzaj, to będziem kombinować. Jedne ryby są bardziej inne mniej tolerancyjne, także musimy wiedzieć na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...