Skocz do zawartości

Jak poradzić sobie z glonami? :(


manusik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Kiedy akwarium zostało zalane (15 lipiec tego roku)-

2.Litraż i wymiary akwarium - ok. 180l profil. 100x35x50

3.Jakie jest oświetlenie(2 swiętlówki philips 2x39W)-

4.Jak długo świecisz (12-14h)-

5.Podłoże - Nie bardzo się orientuję ;( Sa to jakieś małe kamyczki o średnicy 3-5mm

6.Filtracja -filtr mam "składany" - silnik od fluval 204, kubełek od fluvala 104 w kubełku tylko gąbki

7.Typ zbiornika ogólny -

8.Ozdoby (korzeń)-

9.Rośliny (narazie dwie - Echinodorus blehera oraz żabienica(tak się chyba nazywa, widoczna na zdjęciach))-

10.Ryby - obsada (2 duże 3 małe mieczyki, 1 molinezja żaglopłetwa, otosek)-

11.Podmianki (zwykle co 2 tygodnie 20-30%, teraz jednak w celu pozbycia się glonów podmieniam co tydzien o tą samą ilość)-

12.Nawożenie akwarium (podawałem nawóz nabyty na allegro, jednak po pewnym czasie przestałem. Nazywa się plantafuel oraz potas K+ )-

13.CO2 brak)-

14.Parametry wody/ Ph- 7,5 -

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? nie

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?2x dziennie ok. 1 szczypty pokarmu. Rybeczki zjadają pokarm w czasie do 3 minut

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -http://imageshack.us/photo/my-images/259/dsc00112fm.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 111ah.jpg/

Opis problemu- Glony, mili Państwo. Glony wszędzie - na korzeniu, na roślinkach na szybie (usuwam czyścikiem) oraz na rurach (napowietrzacz i filtr). Moje pytanie: Jak to zwalczyć? Gdzieś wyczytałem że molinezje traktują te glony jako strawę, jednakże moja molinezja nie gustuje w tej zielenince :( Podmiany wody też nie przynoszą efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...