Skocz do zawartości

[72l] ogólne-zielony busz, aktualizacja


sevek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu przymierzałem się do postawienia niedużego zbiornika. Przeglądając różne fora o tematyce akwarystycznej, w poszukiwaniu wiedzy, natknąłem się niedawno na ogłoszenie o sprzedaży zestawu, zamieszczone tutaj w dziale sprzedam. Krótka wymiana wiadomości i zostało dla mnie zarezerwowane. W międzyczasie poprzedni właściciel zmienił koncepcję nowego zbiornika na malawi i tak stałem się posiadaczem całego wyposażenia. Pozostała jeszcze kwestia zabrania wszystkiego. Zgromadziłem potrzebne pojemniki i spakowaliśmy wszystko, łącznie z wodą ze zbiornika. Filtr był wyłączony w ostatnim momencie i po 1,5 godzinie ruszył ponownie.

 

Akwarium

-wymiary 60x30x40 aquael brillux

-oświetlenie 2x24w + odbłyski

-grzałka 75w aquael ( z zestawu)

-filtr JBL e701

 

Podłoże

-JBL Aquabasic plus

-JBl manado

 

CO2 z butli sterowane kompem WAIPRO z sondą ph

 

Roślinność (otrzymana w zestawie)

-Rotala rotundifolia

-Rotala walichii

-Echindorus Blehera

-Hygrophila thailand

-gałęzatka

-henio (odrobina)

-subwassertang

-Java moss

-Ludwigia repens red (mała)

-eleocharis ociculatis- ponikło

 

Obsada (otrzymana w zestawie)

-13szt neon innesa

-6szt krewetka amano

-2szt krewetka filtrująca

 

Wygląd zbiornika na chwilę obecną (zdjęcie dosyć ciemne, ale to mi się podobało)Roślinki dosyć chaotycznie posadzone, ale musiałem szybko uruchomić ponownie zbiornik. Stopniowo będę to porządkował

post-14904-13685171066893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te po obu bokach i trochę za akwarium to Rotala rotundifolia, na środku co sięga do lustra Echinodorus Blehera (u mnie był tak ściśnięty, że w ogóle go nie było widać), lewy tył Hygrophila thailand, przed korzeniem gałęzatka i chyba mały henio, z lewej przy korzeniu subwassertang oraz na korzeniu java moss, jeszcze z lewej do lustra sięga jakaś trawa ale nie pamiętam nazwy. I chyba z lewej przy dnie widzę ludwigia repens red -wystaje kilka liści, a przodem prężnie sunie ślimak helena.

 

Bardzo fajnie to wygląda, leżący korzeń robi wrażenie rozpadliny, nic nie stoi w szeregu jak wojsko :). Gdzie schowałeś grzałkę? z tyło płasko?

Na górze sporo miejsca do pływania. I jak te pojedyncze drobiny na powierzchni to rzęsa to za tydzień będzie już na pół akwarium :).

 

Ładnie mógłby się tu prezentować czerwony bojownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę wody upłynęło, trochę zieleniny przybyło, trochę urosło, część usunięta, część zajęła inne miejsce w akwarium

Zbiornik 60x30x40 72l, restart we wrześniu

Oświetlenie 2x24w 8000K, 6500K

Grzałka 75w

Filtr -JBL e701

CO2- Butla wysokociśnieniowa + sterownik Weipro2010 24/7

Nawożenie- sole + mikro

Parametry

-pH 7,1

-kH 10

-gH 13

- temperatura 25

-NO2 0

-NO3 5

-PO4 0,8

-Fe 0,4

Obsada

-12 neonów Innesa

-6 otosków

-2 Krewetki filtrujące

-6 Krewetek Amano

-20+ RC

Roślinność

-limnophila aromatica

-eustralis stellata

-hygrophila Thailand

-rotala

-ludwigia repens rubin

-hygrophila Dwarf

-ehindorus

-cryptocoryne parva

-anubias nana

-Java moss

-susswasertang

- coś jeszcze, ale nie pamiętam nazw

post-14904-13685171862509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo powiem Ci, że jest bombowo, Ludwigia widzę ładnie odbiła od dna, korzeń ledwo widać ale to dobrze bo nie przytłacza i RC wesoło myszkują w mchu. Hellenki zmniejszyłeś populację czy się gdzieś pochowały?

Ja bym dorzucił albo więcej Neonów albo Bojka albo haremik 1+2 czegoś kolorowego, jest gdzie się chować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wyprowadzam na prostą akwarium pod względem roślinności. Jeszcze rotale się mocno rozrosną i powinno być OK. Korzeń teraz trochę widać, bo usunąłem z niego większość mchu :D . Odnośnie rybek, to cały czas się zastanawiam i nie spieszę się. Jako że roślinność była przesadzana, dosadzana i usuwana nowych ryb nie wpuszczałem. Otoski zamieszkały dzisiaj. Bojek niedługo zagości, jak znajdę ładnego. Helenki trochę się chowają, ale też staram się by nie namnożyły się zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie. Jako, że wystąpiła potrzeba przeniesienia akwarium, powstał chytry plan zamiany akwa na większe. Zaczęło się od zaprojektowania szafki o wym 120x40x60 wys. Kolejną sprawą była zmiana aranżu. Zaczęło się poszukiwanie odpowiedniego korzonka i zestawu roślin. Powoli zebrałem wszystko i nastąpił dzień restartu.

Akwarium- 60x30x40 wys. zestaw Brillux,

Oświetlenie- 2x 24w 6500K, 8000K,

Grzałka- 75w,

Filtracja -JBL 701e Greenline,

CO2- butla wysokociśnieniowa ze sterownikiem Weipro 2010,

Podłoże- Aquabasic plus+ JBL Manado,

Nawożenie- sole+ mikro

 

Parametry

pH- 6,8

kH- 6

gH- 10

NO3- 5, trochę za mało

PO4- 1,2

Fe- 0,4

 

Roślinność

-alternathera sp. Red

-limnophila aromatica

-ludwigia repens Red

-hydrocotyle

-cryptocoryne parva, trochę wcześniej zmarniała

-cryptocoryne wendtii

-cryptocoryne nevillii

-anubias barteri nana

-bolbitis

-microsoria

-mchy java, chrismas

-wąkrotka

-pistia

 

Obsada

-neon innesa 20 szt

-bojownik 1+3

-otosek 5 szt

-krewetka amano 4 szt

-helenki

Tak wygłądało w styczniupost-14646-0-59880300-1373442358_thumb.jpg

Tak wygląda terazpost-14646-0-34375200-1373442431_thumb.jpg

Zdjęcie zrobione telefonem.

Kamyczek zniknie, jak korzeń przestanie wypływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...