Skocz do zawartości

Proszę o podpowiedź


rzulf84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem "świeżym" akwarystą choć od małolata interesowałem sie tematem (do tej pory w mojej historii zbiorniczki 47l, 70l, i ostatnio 30l ale to wszystko baaaardzo amatorsko ). Teraz chciałbym trochę poszerzyć swoje horyzonty. Podstawową wiedzę już mam więc przyszła pora na 200l w zestawie diversa odkupione w dobrej cenie na allegro Chciałbym żebyście wyrazili swoją opinię na początek ok 3 tyg. po starcie...

Kilka dni temu porobiłem kilka podstawowych testów wody. Wyniki:

GH-15

KH-6

PH-7,4

NH3-0

NO2-0,3

N03-5

Temperatura 23-24st C, oświetlenie 2x39W ( Hailea Sunshine i Sylvania Aquastar 10000K. Wiem że to mało ale niestety nie da rady nic dołożyć poza odbłyśnikami). Stosuję Carbo firmy Planta Gainer, żelazo w tabletkach Crypto(Tetra) oraz Planta Min(Tetra).Moja obsada w akwarium:

Flora- Anubias, Kryptokoryna, Lotos, Glossostigma, Żabiebica, Gałezatka.

Fauna- Neony, Kiryski, Rodostomus, Gupik, Glonojady, Razbory.

Co sądzicie o tych wynikach? Jakie parametry ew. warto dodatkowo zbadać? Czy przy tak dość marnym oświetleniu nawożenie co2 z butli ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 jak na razie jeszcze za duże.

Poczekaj aż spadnie do max 0.1

Światło to takiego akwarium jest w porządku.

Dodatkowo nawożenie CO2, więc luz.

Do większości Twoich roślin to oświetlenie jest dobre.

Tylko po co Ci taka barwa świetlówki 10000K?

Proponuję zamienić ją na 6500K a drugą na 8500K, ale moc niech będzie taka sama.

Faunę podaj w dokładnej ilości, bo zupa rybna to też nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada rybna to:

-16 neonów

-4 razbory

-1 gupik

-5 zbrojników (tu najchętniej zrobiłbym redukcję)

-2 Pseudomugil furcatus (nie wiem czy jest odpowiednik polski nazwy)

-4 kirysy

-4 rodostomusy

Chciałem jeszcze dorzucić z 4 ramirezki ponieważ zawsze mi się strasznie podobała ta rybka. Waham się jeszcze tylko dlatego żeby nie było ścisku w zbiorniku.

A co do CO2 podobno przy podawaniu trzeba nastawić się już konkretnie na nawożenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...