Skocz do zawartości

54l początek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam swoją przygodę z akwarystyką, ale czuję, że potrzebuję pomocy, bo zaczynam się już powoli w tym gubić. Ale do rzeczy. Dostałem od znajomych na urodziny akwarium. 54 litry 60x30x30 zestaw aqua szut (aqua 4start). W zestawie jest:

- grzałka z termostatem 50W

- filtr wewnętrzny o mocy 3W i wydajności od 50 do 360l/h

- pokrywę z oświetleniem o mocy 1x11W

 

Tylem mam, a poniżej co wybrałem. Jeżeli chodzi o rybki to planuję:

Pielęgniczka Ramireza 1+1

razbora galaxy 8

otosek 6

Ewentualnie zamiast Ramirez pielęgniczka agassizi w tej samej ilości.

 

Rośliny wybiorę z poniższych:

gałęzatka kulista

Riccardia chamedryfolia

flame moss

Sagittaria subulata

Anubias gigantea, Anubias congensis, Anubias afzelii

Cryptocoryne parva, Cryptocoryne nevillii

Microsorium pteropus

vallisneria

Egeria densa

 

Czekam na ocenę i podpowiedzi czy coś zmienić.

 

Obecnie jestem na etapie doboru podłoża. Wyczytałem, że można zastosować ziemię ogrodniczą i żwirek. I do takiego rozwiązania się przymierzam. Tu mam pytanie. Przede wszystkim jakie ilości. Jeżeli ziemi ma być 3 cm i 4 cm żwiru to ile w litrach tego muszę kupić? Drugie pytanie odnośnie ziemi. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę? I jeszcze jedno pytanie. Przeczytałem sprzeczne informacje co do tego jak układać kamienie. Najpierw kamienie, na "gołą" szybę i zasypujemy czy kamienie dopiero na wysypany żwirek?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, trzeba uważać żeby nie uwolnić ziemi do wody. Najlepiej nie wyciągać roślin z korzeniami tylko je przycinać. Można zawsze położyć siatkę o drobnych oczkach na ziemię.

Piszesz jakbyś nigdy nie zaczynał ;] każdy na początku coś kombinuje przesadza a nawet jak chce się wsadzić roślinkę po obcięciu to można wtedy za bardzo się dokopać. Na początek wystarczą kulki.

 

 

Piszemy kropki na końcu zdania. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...