Skocz do zawartości

Obsada i wyposażenie 200L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę założyć akwarium. Kupiłem zestaw http://allegro.pl/zestaw-200l-proste-po ... 28874.html Czy coś w nim trzeba zmieniać? dodać? Zastanawiam się też nad obsadą. Nie będę owijać w bawełnę i napiszę jakie rybki mi się podobają: pyszczaki, papuzie, paletki, prętniki (to tak ogólnie). Które z nich i ewentualnie jakie odmiany mogą być razem? Macie jakieś propozycje? Proszę o rady jaki kolor żwiru, jaki pokarm czy kupować dodatkowe filtry, napowietrzacze itp Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to na Twoim miejscu zdecydowałbym się na stworzenie jakiegoś konkretnego biotopu - ja lubię Malawi czyli pyszczaki.

Przy 200 litrach można już coś ciekawego wykombinować.

 

Jeżeli chodzi o twój filtr - ja bym go zostawił - będzie świetny do wprowadzania ruchu w akwarium co sprawi, że woda będzie dobrze napowietrzona. Ale nie ulega wątpliwości, że musisz dokupić drugi.

Na Twoim miejscu kupiłbym jakiś nieduży filtr kubełkowy - są niewidoczne i wydajne ale nie tanie.

Jeżeli koniecznie chcesz pozostać przy wewnętrznych - kup drugi jakiś wydajny dobrej firmy - np aquael fan 3.

Wydaje mi się, że takie dwa powinny wystarczyć.

Grzałka jest dobra, mam jedną tej firmy już długi czas i działa.

Przede wszystkim zanim kupisz rybki poczytaj o nich.

Jeżeli będziesz miał wątpliwości - na forum na pewno ktoś je rozwieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...