Jump to content

Wazelina w filtrze kubełkowym

Johnny Bravo
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie wazeliny i jej zastosowania w filtrze kubełkowym - JBL e901 greenline. Chodzi mi mianowicie o to, gdzie tę wazelinę nasmarować; na miejscu przyłączenia węży i uszczelce od górnego kosza? Gdzieś jeszcze, a może niekoniecznie w tych miejscach? Ponadto jaka wazelina jest lepsza do tego celu? Techniczna czy apteczna?

A w jakich miejscach powinienem ją nałożyć i w jakich ilościach? Pytam, bo nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a pierwszy raz będę korzystał z filtra kubełkowego.

Dlaczego techniczna, a nie kosmetyczna (apteczna)? Są jakieś znaczące różnice odnośnie szkodliwości dla ryb? Mam w domu kosmetyczną, ale gdyby trzeba było, to zaopatrzę się w techniczną :)

A w jakich miejscach powinienem ją nałożyć i w jakich ilościach? Pytam, bo nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a pierwszy raz będę korzystał z filtra kubełkowego.

Używam kubełków od jakiś 2lat i jeszcze nie musiałem smarować.Wazelinę stosujesz jak zaczyna się zacierać wirnik,albo przy uszczelkach.

Tylko,że nowe kubły są nasmarowane,nie musisz dodatkowo smarować.

Dlaczego techniczna, a nie kosmetyczna (apteczna)? Są jakieś znaczące różnice odnośnie szkodliwości dla ryb? Mam w domu kosmetyczną, ale gdyby trzeba było, to zaopatrzę się w techniczną :)

Dlaczego,hmm?

Nie zagłębiałem się w to.Możliwe,że i kosmetyczna się nadaje.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :) Ta wazelina kosmetyczna jest firmy Ziaja i nie wydziela jakiegokolwiek zapachu, więc prawdopodobnie będzie w porządku, choć zanim będę musiał jej użyć - wnioskując po Twojej wypowiedzi - to już dawno zostanie zużyta podczas zimy do chociażby smarowania rąk ;)

Pozdrawiam