Skocz do zawartości

Akwarium 112L sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem początkującym akwarystą jeśli chodzi o większe zbiorniki, do tej pory miałem styczność ze zbiornikiem ok 30L produkcji własnej.

 

Ostatnio dokonałem zakupu zbiornika 112L, filtra wewnętrznego o przepustowości 600l/h grzałki 100W i w pokrywie jest fabryczna lampa T5 24W.

 

Poszedłem do zoologa kupiłem bio grunt tetry, na to żwirek, rośliny, bakterie wpuściłem i dolałem uzdatniacza AquaSafe.

1. Zalałem akwa, załączyłem wszystko wlałem bakterie i uzdatniacz, akwa pracowało 2 doby po czym zakupiłem ryby i je wpuściłem co było moim kardynalnym błędem ale tak powiedzieli mi w zoologu że tyle wystarczy i już można.

2. Po wpuszczeniu wszystkiego na nastepny dzień woda stała się mleczna.

3. Poczytałem na forum mówili że to błąd że są pierwotniaki.

4. Poczytałem i kupiłem węgiel aktywny założyłem stary mały filtr z tym węglem, na następny dzień już było lepiej z wodą.

5. Poszedłem do innego zoologa zapytać, to polecili mi jakiś preparat zooleku ale nie mieli akurat na stanie więc pojechałem gdzie indziej gdzie zaproponowali mi CMF tropicala

6. Ograniczyłem karmienie do 1 raz dziennie.

 

Moje pytanie to co mam robić? Czy robić kurację cmf czy nie? Czy jakiś inny sposób? Co z podmianą wody? Lampa uv? Co z tym węglem?

Zainwestowałem kupe kasy w to i nie chcę stracić teraz tego wszystkiego, błagam już mnie nie katujcie że popełniłem błąd jeśli chodzi o dojrzewanie bo jestem tego świadom, tak to jest jak się słucha zoologa ze sklepu...

Pomóżcie, podpowiedzcie czy mam jakieś testy robić, zmieniać filtry, co ze światłem, co z podmianą wody co z UV?

Obsada: 2mieczyki, 1 gupik, 1 molinezja, 16 neonów, 2 skalary, temp to 27 stopni.

Jak to dalej rozwikłać? I co z przykrym zapachem z wody?

 

 

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...