Skocz do zawartości

[zmiana z 60->240] Jakie nowe rybki moge dobrac do starych ?


carmamir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz 60l (lub 68l nie jestem pewien), w nim sa 3x Neonki, 2x Molinezje i jeszcze jakies 2x rybki (nie znam nazwy, lepsza polowka ma wieksza wiedze w tym zakresie).

 

Nowa akwarium ma jakies 240l, podloze sklada sie z

-grubego zwiru na dole (ok. 20kg)

-piasku (8kg)

-zwirku drobnego, okraglego (16kg)

 

Do tego filtr zewn. (1400l/h z UV), pompka z powietrzem (tez do 350l) (jeden kamien dlugi do napowietrzania + jakas ozdoba z mniejszym kamieniem, oba kamienie sa oddalone od siebei spory kawalek), grzalka 300W i lampy 2x biale i rozowa (bodajze 80W kazda)

 

 

 

Jakie ladne rybki byscie polecili ?

 

 

Szukamy takich ktore moga zyc wraz z lawica neonkow i pozostalych rybek jakie mamy, na pewno myslalem o krewetkach plus jakis glonojad zapewne... Szukamy kolorowych, zywych rybek ktore beda mogly zyc w zblizonej temp. i obsadzie. Jako ze mam juz rybki nie moge sobie wybrac od podstaw biotypu :(

 

 

Jak z oswietleniem ? Bo chcialbym sobie zbudowac taki mini komputerek do sterowania akwarium ktory by zapisywal historie temp., przeplywu wody, powietrza, jak uda mi sie dostac czujniki ph + moze innych zwiazkow + oczywiscie kontrola temp + oswietlenia + napowietrzanie i ew. dokarmiania w razie wyjazdow, pytanie jak te 3x lampy powinny smigac ?

Myslalem o czyms takim zeby wlaczyc 1x rozowa lampe o np. 5, nastepnie o 7 wlaczyc 1x biala, o 11 2x biale, o 17 1x, o 20 rozowa i o 22 gaszenie swiatla... Co o tym myslicie ?

 

 

 

A wyniki nowego akwarium (z przed wlozenia ozdob, dzis popoludniu bede sprawdzal znowu)

 

GH: 3

KH: 0

CL: 0.8 (nie dolalem uzdatniacza wtedy)

PH: 6.4

Amoniaku: brak, nie testowalem jeszcze

NO3: 0

NO2: 0

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pozbycia się molinezji, bo w tej wodzie są jak w kwasie.

Olej kamień do napowietrzania, bo jest niepotrzebny.

Zrób: 6-8 Róż, 8-10 Róż+Biała1, 10-15 Biała1+Biała2, 15-17 Biała2+Róż, 17-19 Róż.

 

Dowiedz się co to są za neony, co to są za dwie niezidentyfikowane ryby.

 

Podaj dokładne wymiary nowego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...