Skocz do zawartości

Mały kawałek innego świata - 25 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę na forum po raz pierwszy. Wcześniej je sobie poczytywałam.

Chciałam się przedstawić, a właściwie mój mały baniaczek. Akwarium kupiliśmy dla córki, ale jasne jest, że jako 5-latka nie będzie się nim raczej na poważnie zajmować. To będzie należało do nas, a dokładnie do mnie :) Właścicielka, jak na razie, karmi rybki raz dziennie z naszą pomocą - żeby ich od razu nie przekarmiła.

Akwa założyłam w sobotę - 25 litrów (zestaw Aqua szut) 40x25x25 (grzałka z termostatem, filtr aquaela, światło aguaela 11W w pokrywie).

Na dnie mamy żwirek kwarcowy 1-3 mm, pod tym nawóz dla roślin (nie zachowałam opakowania i w tej chwili nie pamiętam, co to było) + korzeń z innego akwa + trochę roślin (nie pytajcie na razie jakie, bo nie odpowiem. O gatunkach ryb co nieco wiem, ale o roślinach jeszcze niewiele. Rośliny były wybierane za radą pracownika sklepu - takie raczej mało wymagające).

Żwir został porządnie wypłukany. Do wody dodałam uzdatniacza do wody Tropical i biostarter JBL. Właściwie nie mieliśmy okresu mętnej wody.

Po 48 godzinach do akwa trafili pierwsi (i na razie jedyni) mieszkańcy. Mamy w tej chwili 4x danio różowy i 3x gupik pawie oczko (tylko samce). Planuję jeszcze dokupić coś na dno (kiryski albo otoski) i krewetki red cherry 5 albo 6 sztuk. Czy taka obsada będzie odpowiednia do 25 litrów? Ile kirysków lub otosków mogę wpuścić? Będę wdzięczna za uwagi. Jak na razie wydaje się, że obecni mieszkańcy mają się dobrze. Danio są bardzo żywe.

Mam jeszcze wiele pytań co do kwestii 'startowych', ale to nie w tym dziale.

 

nemo130: Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razie danio będą do oddania, a przybędą mikrorazbory galaxy i małe kiryski na dno. Już zaczynam gromadzić fundusze na 100L.

 

Do akwarium trafiły właśnie 3 kiryski: jeden panda i 2 albinosy. Czy to nie za mała ilość na te rybki?

Jutro prawdopodobnie zamienię danio na mikrorazborę.

 

Edytuję, żeby nie było, że zaśmiecam forum. Może ktoś doradziłby czy 3 kiryski to nie za mało na 25L, żeby czuły się komfortowo.

Jeszcze jedno pytanie ilościowe - ile mikrorazborek galaxy może być w takim zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafiły właśnie 3 kiryski: jeden panda i 2 albinosy. Czy to nie za mała ilość na te rybki?

 

Tak, zarówno 1 jak i 2 to nie stado- a stado tworzą tylko kiryski tego samego gatunku. Zresztą, one są za duże do 25l. Zarówno pandy jak i albinosy. Albinosy to zdaje się pstre w odmianie albinotycznej. Pewnie kupiłaś malutkie, ale kiryski żyją długo i rosną całkiem spore. Do takiego akwarium z kirysków to co najwyżej pigmejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...