Skocz do zawartości

Amoniak


tomus1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedy pierwszy etap cyklu azotowego? Dziś mija 11 dzień od zalania akwarium. Poziom amoniaku cały czas 1. Zastanawiam się czy wszystko OK, jakoś wydaje mi się, że juz amoniak powinien rozkładać się na azotyny. Jest na to jakaś reguła? Skalibrowałem test i w przegotowanej kranówie pokazuje NH3-0. Czyli test jest dobry. Więc co może być przyczyną, że jeszcze amoniak w akwarium nie zaczął się rozkładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 11 dzień od zalania akwarium

Akwarium dojrzewa z 2-3 tygodnie.

Jeśli amoniak będzie na 0.0-0.1 to oznacza, że w wodzie znajdują się bakterie rozkładające ten amoniak na wodorotlenki i azotyny.

Azotyny( N02) są również szkodliwe co amoniak. Jest On też rozkładany przez bakterie na azotany (NO3), który służy za nawóz dla roślin.

Filtr chodzi przez całą dobę?

Do filtra możesz dodać węgla aktywnego. Będzie On pochłaniał amoniak jak i resztę składników ( w tym też i dobrych)

Jaki litraz akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie opiszesz dokładnie akwarium i to co w nim masz to raczej mało kto Ci pomoże bo to zgadywanie.

jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

Do odpowiedi na Twoje pytanie najważniejsze są dane na temat filtra, jego wkładów, pojemności akwarium, reszta mniej ważna ale podaj wszytskie dane. Zajmie Ci to minute dłużej, ale powinno pomóc rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc akwarium 54L zalane 11 dni temu, korzenie, szyszki olchy

dwa filtry gąbkowe Jet flo 50 o claro 600

4 roślinki

żwir

PH-7

NH3-1

NO2-0

GH-10

KH-4

To tyle danych. Wydaje mi się, że po 11 dniach bakterie Nitro powinny już rozkładać amoniak na azotyny, ale jeszcze nie rozkładają, bo azotyny-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej zapytam, co mogę włożyć do filtra gąbkowego, aby bakterie nitro miały dobre siedlisko? Dziś mija 12 dzien, a azotynów zero, natomiast amoniak w dalszym ciągu jeden. O co chodzi to nie wiem. Wpuściłem 3 Gupiki, mam nadzieje, że przeżyją. Proszę o porady co zrobić. Za dwa dni mija 2 tygodnie i zamierzam już kupić Neonki do akwarium, bo ile można czekać. Wszędzie piszą..."wpuść ryby po dwóch tygodniach...", tak i zrobię, tylko co z amoniakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...