Skocz do zawartości

budowa większego akwarium


sidorcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Buduje domek(wyjdzie około 150m) i myślę założyć tam akwarium powiedzmy 700l.

1.Czy akwarium(tył i spód) da się jakoś wymurować, a boki+przód zwykła szyba(float)?Wymiary to prawdopodobnie 200X60X50h(tutaj jeszcze do ustalenia) czyli 600l. Wymiary mogą się zmienić bo może być jeszcze np 250X60X50h.

2.Zastanawiam się też nad optymalnymi wymiarami i biotopem(rozważam CA/afryka(nie malawi)/SA/akwarium z piraniami ;p)

3.Nad akwarium mogłaby być hydroponika i może jakieś roślinki. Jakie pompy/filtracje dodatkową(kubełki czy coś)? I jaka byłaby odpowiednia wielkość tej hydroponiki?

4.Czym ogrzewać takie akwarium?

 

5.Czy pod takie akwarium zrobić po prostu stelaż metalowy i nie bawić się w jakieś murowania itp? Tylko przy takim rozwiązaniu bałbym się trochę o panele.

W domku teraz kładziemy tynki więc mogę doprowadzić dodatkowo kable od elektryki do miejsca w którym akwarium będzie stało, a i na murowanie nie jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy akwarium(tył i spód) da się jakoś wymurować, a boki+przód zwykła szyba(float)?Wymiary to prawdopodobnie 200X60X50h(tutaj jeszcze do ustalenia) czyli 600l. Wymiary mogą się zmienić bo może być jeszcze np 250X60X50h.

Wszystko się da,ale nie widzę sensu przy takim litrażu ;)

 

4.Czym ogrzewać takie akwarium?

Dwie grzałki po ...zależnie od ostatecznego wymiaru.

 

5.Czy pod takie akwarium zrobić po prostu stelaż metalowy i nie bawić się w jakieś murowania itp?

 

Oba rozwiązania są dobre,z tym że stelaż zawsze można wynieść,jak Ci się znudzi akwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania są dobre,z tym że stelaż zawsze można wynieść,jak Ci się znudzi akwa.

Albo dość łatwo przerobić, przy takim litrażu powinien być spawany. Przeczytaj mój temat: stalowy-stol-szafka-t51105.html może coś Ci to podpowie, dzisiaj powinienem go ukończyć. Jak nie masz możliwości samemu go wykonać odezwij się na PW, może będę w stanie pomóc. Jak byś miał problem ze światłem do tego zbiornika, też niebawem będę robił dla siebie i opisze to na forum.

 

URSUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...