Skocz do zawartości

jakie dobrac większe rybki aby nie zjadły neonków? akwa 200L


Sikoreczka.86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Proszę o pomoc w doborze rybek do takiej obsady:

 

19x neonki

19x bystrzyki amandy

8x bystrzyki kolumbijeskie

6x miedziaki

1x samica pielęgniczki kakadu (druga samiczka i samec zdechły po miesiącu od kupna)

2x kiryski pomarańczowopłetwe ( było pierwotnie 5)

3x zbronjniki kolumbijskie

2x zbrojnik (nie wiem dokładnie jaki, z dużymi, wachlażowymi płetwami)

 

Chciałabym do tego dodac 3-4 większe ryby, aby ładnie się prezentowały, ale były na tyle spokojne by mi nie zjadły neonków i amandy. Myślałam o pielęgniczkach boliwijskich, ale jest ta jedna kakadu i nie wiem czy nie będzie jej źle z tamtymi i czy nie powinnam jej jednak dokupic samca i jeszcze jednej samicy. Wolałabym jednak jeszcze jakiś większy i spokojny gatunek pasujący do biotopu ameryki południowej.

 

Parametry wody odpowiadają tej z biotopu ameryki południowej, Ph poniżej 7, temperatura 27 stopni.

 

Pomóżcie proszę i z góry dziękuję za wszelko porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie myślałam już o skalarach, ale boję się niestety, że jak podrosną zaczną na te małe rybki polowac. Znajoma opowiadała, że puki skalary były niewielkie to nic się nie działo, natomiast z czasem jak podrosły pozjadały jej neonki. No ale może miała za małe akwa. Nie wiem. dziękuję za odpowiedź:)

 

Edit:

 

A co powiecie na bocję wspaniałą? Wiem, że jest z Azji, a ja mam biotop południowoamerykański, ale mam też duży problem ze ślimakami, więc może mogłabym tym pogodzic przyjemne z pożytecznym? Bocja jest ładna, duża i zje mi ślimaki:) tylko nie wiem czy moje 200L jej wystarczy.. i też czy nie zje neonków jak podrośnie :/

 

Edytuj posty i pisz poprawnie!

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...