Skocz do zawartości

Biotop Ameryka Południowa


Primcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zrobić biotop Ameryka Południowa z małymi pielęgniczkami :

 

pistogramma Agassizii (Pielęgniczka Agasiza)

Apistogramma Borellii (Pielęgniczka Żółta)

Apistogramma Cacatuoides (Pielęgniczka Kakadu)

Apistogramma Macmasteri (Pielęgniczka Macmastera)

Apistogramma Panduro (Pielęgniczka Panduro)

Apistogramma Trifasciata (Pielęgniczka Trójpręga)

Apistogramma Viejita (Pielęgniczka Viejita)

Mikrogeophagus Altispinosus (Pielęgniczka Boliwijska)

Mikrogeophagus Ramirezi (Pielęgniczka Ramireza)

 

Powiedzcie czy te gatunki mogą żyć ze sobą. Wykluczcie te złe i jakie akwarium bedzie dla nich odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primcio. Wszystko zależy od wymiarów dna i tego jak bardzo chcesz być biotopowo poprawny. Bo można połączyć kilka haremów pielęgniczek, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że niejednokrotnie pielęgniczki jednego typu mogą się ze sobą krzyżować.

 

Najistotniejsze są tu wymiary akwariów, bo nieistotne ile będzie gatunków, to na każdą samicę potrzebujesz sześcian 30x30x30cm jako bezpieczny przelicznik. Dodatkowo musisz je tak urządzić żeby w obrębie każdych 30 cm znajdowało się coś na tyle charakterystycznego (np wyraźna kryjówka), żeby samica wybrała tą właśnie lokacje jako swój teren.

 

Dla pielęgniczek ogólnie najlepszy jest jamnik XXXXcm x 40cm x 30(40-50)cm. Liczba w nawiasie ze zględu na to, że możesz chcieć mieć rośliny pływające, lub hodowane jak hydroponikę, a wtedy korzneie roślin na głębokości do 15-20 cm zrobią Ci prawdziwy gąszcz, a prawdopodobnie chciałbyś mieć też jakąś ciekawszą rybkę ławicową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mógłbyś mieć

 

1+3 Agassizi

1+3 Trifasciata

 

albo

 

1+2 Agassizi

1+2 Trifasciata

1+2 Kakadu

 

ale skłaniałbym się do pierwszego. Na agi cichlid atlass podaje akwarium 120 cm długości, także nie przesadzam.

 

Do tego można by pomyśleć o jakichś 30 kiryskach sierpowych/malutkich/pigmejach, 20 otoskach/4 zbrojnikach i 40 zwinnikach jarzeńcach.

Ja mam tego typu zestaw i polecam te rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...