Skocz do zawartości

z 90l na 200l


adam.koscierzyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak.

Za tydzień zmiana mieszkania i akwarium 90 literków na 200 litrów :)

Na dzień dzisiejszy mam taką obsadę.

 

labeo

gurami mozaikowe parka

skalar

bocja wspaniała 3 sztuki

4 kiryski spiżowe

neon czarny 6 sztuk

4 piskorki

2 kosiarki

 

Co dodać co oddać ?

Będę sprzedawał 90-tkę więc oddam też część ryb nowemu nabywcy.

 

Pytanie nr.2

Mam filtr zewnętrzny z deszczownią HW-302 KTÓRY MA 1000L / GODZINĘ.Wystarczy do 200 litrów?

 

Czekam na propozycje.

ps. chciałym zamienić neona czarnego na czerwonego..w jakiej ilości dać czerwonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wygooglaj wymagania dla każdej z interesującej Cię ryb na serwisach w których podawane są minimalne rozmiary akwarium, np SeriouslyFish. Linka nie podam, bo to sprzeczne z regulaminem, pomimo tego że to strona anglojęzyczna. Masz tam też wymagania dotyczące wody. Poczytaj, jak skończysz lekturę, to powróć do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławicę wiem, że zwiększyć, ale do 30 sztuk? :o

Skalar do oddania, choć żona mówi,że to jedyna rybka która się cieszy jak wraca z pracy :)

Myślałem o gurami. Kilka gatunków np. marmurka bym zostawił dodał niebieskiego i dwuplamego po 3 z każdego gatunku. ( 2 samiczki i 1 samiec)

Kirysków starczy 4 na taki baniaczek czy dokupić?

Co z Labeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuplamy gurami jest duży (14cm), sam harem 1+3 będzie wystarczający, tylko musisz je karmić zróżnicowanym pokarmem.

 

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z kirysków i dokupił piskorków tak żeby mieć ich z 10.

 

Standardowa 200l jest dość krótka, więc kosiarki odpadają.

 

Labeo to agresor na wszystko co czerwone, więc i ławica neonów może stać się dla niego płachtą na byka. Dodatkowo wymaga akwarium 120cm długości.

 

Zamiast neonów pomyślałbym nad razborami lub brzankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...