Skocz do zawartości

Moje początki i pytania


maniek26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem tutaj nowy i pasuje się przywitać. Jestem Piotrek mam 23 lata. Dotychczas posiadałem i posiadam akwarium ok 50l. Okazało się że to za mało. Ograniczony przestrzenią pokoju zakupiłem akwarium o długości 80cm i wysokości 50. Ma ono 140l i na razie jest puste :)

Do tego mam tetre ex 700, pompkę eheim jak i grzałkę i jbl manado. Tego już się zmienić nie da bo to już zostało słusznie bądź nie słusznie zakupione.

Zapewne będę miał wiele pytań i problemów to postaram się pytać w tym jednym temacie.

Jeszcze daleko do wyboru ryb ale już pewne pomysły chodzą mi po głowie. Bardzo chciałbym skalary. Od zawsze pamiętam je jako piękne ryby. Co sądzicie?

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Jak tylko zaleję zbiornik postaram się wrzucać aktualne zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (w sobotę) przyjechał kurier i oto mam podłoże.

Stad moje dwa pytania.

1) Półka pod akwarium jest krzywa. Widziałem to już przy aktualnych 54l ale teraz zastanawiam się czy coś z tym robić. Z jednej strony jeśli podłożę cienkimi deseczkami to jestem w stanie prawie idealnie wypoziomować jednak wtedy ciężar nie będzie przekazywany przez względnie całą podstawę tylko przez część. Patrząc na to od strony mechaniki to średnio a jak się ma to w praktyce akwariowej ??

2) JBL Manado 25l + 5l AquaBasic PLUS - ładne zapakowane w worki. I co dalej. Jak polecacie. Myć, nie myć, płukać gorącą wodą, zwykłą? Dodatkowo na pewno substrat pójdzie cały a jak grubo dać manado? W teorii ta paczka starczy mi na około 9cm plus prawie 2 cm substratu. 11 cm podłoża to chyba sporo ?

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję. Dodam że od dawna mam akwarium jednak nigdy nie podchodziłem do niego z sercem i zamiłowaniem. Zawsze był meblem który gdzieś tam stał i sobie żył. Spędziłem już kilka nocy na tym forum i dalej czuję się tępy, jednak widzę sporo swoich błędów - a to chyba dobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź. Na opakowaniu jest rzeczywiście instrukcja tyle że jednak ja bardziej ufam doświadczonym ludziom niż instrukcjom i książkom :)

A co powiesz na temat poziomowania akwarium ?

P

 

Kolejne pytanie: Czy jak układam substrat to on ma być aż do scianki akwarium czy zostawic tam jakies 2-3 cm na manado ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...