Skocz do zawartości

Akwarium 200L - uszczerbek


kruger84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wujka odkupiłem akwarium 200L. Długość 100cm, wysokość 50cm, głębokość 40cm. Akwarium na jednym z kantów pozbawione było ok 15 cm oryginalnego kleju szklarskiego i nadłożone to zostało bezbarwnym silikonem. Mój wujek dał mi gwarancję, że akwarium wytrzyma. To nadłożone 15 cm silikonu liczone jest od góry akwarium, także poniżej do dołu oraz cały dół i drugi bok klejone jest "fabrycznie" Zalałem dla testów zbiornik wodą ok1-2 cm poniżej linii szklanych listew tego akwarium i stało tak trzy dni. Nic się nie działo, jednakże mam obawy co do wytrzymałości tej ścianki z tym silikonem. Grubość szkła 8mm. Waszym zdaniem jest potrzeba niesienia tego do szklarza i zlecenia mu ponownego wklejenia tej ścianki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do zakładu szklarskiego za ponowne wklejenie szkła wzięli by 20-30 zł. Dodatkowo myślałem tą ściankę gdzie jest silikon oraz przeciwną u szklarza wyszlifować. Zwłaszcza ta z silikonem ma na środku bardzo widoczne zarysowania. Wiadomo, że dałbym tą ściankę do tyłu. Kwota nie jest duża, a pewność większa. Zwłaszcza, że mieszkam w bloku na piętrze i nie chciał bym zrobić nikomu niespodzianki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem przygodę z akwarium tak klejonym przez 2 miechy bylo ok puki akwarium calkowicie się nie rozkleiło i zalało mi pokuj i sąsiadów . Na twoim miejscu poszedł bym do szklaża żeby ci to skleił dokładniej zapłacisz 20 zl a będziesz pewniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...