Skocz do zawartości

Krewetkarium 25l sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po śmierci mojego starego bojownika i oddaniu roślin do sąsiedzkiego akwarium zdecydowałem się założyć krewetkarium.

Akwa ma 25l, 40*25*25 profilowane

Żarówka pewnie do wymiany, ale jakoś wystarczała. 5w (odpowiednik 21) philips 2700k warm white.

W akwarium mam przyniesione z rzeki płukane moczarki, korzeń i kamień. Podłoże na zdjęciu. Na powierzchni pływa rzęsa.

Akwarium założone ok. 2 tyg temu (raczej było to płukanie kamieni i ozdób oraz odmnulanie, woda 50% stara 50% kran), woda jeszcze nie podmieniana :roll: ale już się odstaje 5l. Aktualnie mam tam błotniarkę stawową, nie wiem czy zostawić.

 

W akwarium filtr z napowietrzaczem, grzałka (będzie wymieniana, poszedł termostat i grzała do 40C) i termometr (też do wymiany, pokazuje złą temperaturę). Temp wody to jakieś 22C z wyłączoną grzałką. pH nie znam. Akwarium stoi w cieniu.

 

Planuję tam dać jakieś krewetki 5-6 sztuk RC, CR albo Hummel. Do tego jeden raczek CPO i może 4-5 Razbora Galaxy. I może 2-3 helenki, kamienie niby płukałem przy wkładaniu bojownika itd ale i tak nie mogę pozbyć się tych małych ślimaków. Helenki jadłyby je i błotniarki :>

 

I teraz pytania

1. czy zmieniać oświetlenie

2. Jakie rośliny dodać, czy może zostać tak jak jest.

3. czy zmieniać podłoże na jakieś specjalistyczne dla krewetek czy mogą zostać kamienie.

4. czy obsada prawidłowa

 

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 517vg.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zależy od tego jakie chcesz tam dać roślinki dla mniej wymagających roślin powinno przypadać minimalnie 0,4vatt na litr wody dla bardziej wymagających roślin 0,7v na 1l wody.

Co do roślin rzecznych to się za_bardzo nie wypowiem,ale myślę że jeżeli zostały odpowiednio opłukane i poddane kwarantannie,to mogą zostać.Czy coś dodać?To już od ciebie zależy.Aby stworzyć piękne krewetkarium polecam ci ładne roślinki typu mchy,które są według wielu akwarystów podstawą krewetkarium.Do tego jeżeli zastosujesz mocne oświetlenie na pierwszy plan tzw. trawniczek polecam ci małego heńka po_prostu cudowna światłolubna roślinka.Tylko musisz to tak zrobić aby ładnie skomponowało się z innymi roślinkami.

Co do podłoża ja bym je zmienił a przynajmniej dał coś pod żwirek ale zależy ile na to przeznaczysz funduszy:D Jest wiele rozwiązań,ja osobiście polecam ci JBL manado które u mnie sprawuje się dobrze i jest w miarę tanie.Dodam że wielu akwarystów uważa że krewetki świetnie prezentują się na czarnym żwirze.Tu masz temat z innego forum o doborze podłoża

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=38231

Co do obsady ja bym zrezygnował z raczka.

 

Michał84:Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...