Skocz do zawartości

[25l]Pomoc przy doborze rybek i roślin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się Was poradzić, jaką obsadę dać do mojego akwarium. Akwarium dostałem wczoraj od wuja, zachorował i nie ma kto się tym zająć. Akwa jest puste podobno od 2 tyg. Myślałem nad 3 gupikami, 2 kiryskami, 2 mieczykami oraz o ok. 8 neonkach. Podłoże będzie z piasku, z prawej lub lewej strony mały wysoki korzonek wokół pokryty mchem jawajskim. Za korzonkiem postanawiam dać kabombe lub moczarke, z dala od korzenia, pare większych kamyczków. Co o tym śadzicie ? Co dodać, a co wykluczyć ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego, co wymieniłeś nadają się tylko gupiki. Ja dałbym ich 5 szt i ewentualnie jakieś drobniejsze ślimaki.

Rośliny są uzależnione od podłoża, światła, planowanego nawożenia, itd. Póki co wiemy, że chcesz dać piach, ale niestety nic więcej.

 

Mech jaWajski, a nie jaMajski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plażą uważaj, bo o dobrą jest ciężko - równa będzie wyglądać bardzo nienaturalnie, na dłuższą metę trudno dbać o jej czystość no i lubi się mieszać ze żwirem.

Kup 5 samców i będzie spokój, to są stadne ryby i 3 to za mało. Inne ryby nie pasują, bo najzwyczajniej wymagają większej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiegoś bojowniczka, ewentualnie jakby nie byl zbyt agresywny to kilka gupiczków. Jeżeli nie chcesz żeby się rozmnażaly to najlepiej wogóle nie kupuj samic. Najlepiej to same gupiczki (jeżeli nie chcesz samych samców to pamiętaj, że na jednego samca powinny przypadać min.2 samice) i ślimaczka ampullariusa, bo ten nie będzie się sam mnożyl;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że chce je rozmnażać dla mnei to nie problem. : :twisted: Jeden rodzaj rybek troche monotonnie, wiem, że gupiki pawie oczka są przepiękne, ale chciałbym jakoś urozmaicić. Co do roślin to nikt sie nie przyczepi :P ?

 

PS: Bojowniki hodował moj starszy brat, jakoś nie przypadły mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...