Skocz do zawartości

założenie krewetkarni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam w domu akwarium 25l i chciałbym z niego zrobić krewetkarium.

I teraz co potrzebuję do założenia go i ile wyjdzie to +/- zł? ;)

Ogólnie to mam akwa z pokrywą i świetlówką (chyba 11W, jeszcze sprawdzę), jakiś filtr tandetny i grzałkę 25W. To jest chyba wszystko zestaw AquaSzuta. Na pewno filtr do wymiany na jakiś dobry ale nie drogi (nie pytajcie mnie w jakim zakresie cenowym, ostatnio kupowałem do 240l aquaszuta za 60zł, to myślę, żeby cena do tego małego akwa nie przekroczyła 50zł). Mam jeszcze sporo bazaltu 1-3mm - czy takie podłoże będzie dobre? No i to chyba tyle co mam :D

No i oczywiście jeszcze ważne pytanie - jakie krewetki i w jakiej ilości do takiego maleństwa? :P

 

Pozdro i dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego maleństwa nie pchałbym filtra wewnętrznego. Lepiej kupić kaskadę i troszkę wyciąć pokrywę (zobaczysz, że za niedługo zmienisz akwarium na większe ;) ).

Krewetki OK, ale nie amanki, które rosną stosunkowo duże i potrzebują więcej miejsca. Na początek dobrym rozwiązaniem będzie red cherry/yellow/blue pearl/white pearl/babaulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego maleństwa nie pchałbym filtra wewnętrznego. Lepiej kupić kaskadę i troszkę wyciąć pokrywę (zobaczysz, że za niedługo zmienisz akwarium na większe ;) ).

No ogólnie to zacząłem od 240l na poważnie :P I mam zamiar postawić 375tke, ale to już jak będę na swoim ;)

 

Mógłbym krewetki wrzucić do mojego dużego, ale tam skalary miałyby wyżerkę :P Chciałbym je mieć w takim małym baniaczku obok, bo mi się strasznie podobają.

 

Mówisz, że kaskadę? A jaką do 50? Będzie w ogóle taka w miarę dobra w tej cenie?

 

A jaka temperatura ma być do krewetek?

 

Red crystal mogą być? Jak tak, to w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt oczywiście może zostać .

Krewetki lubią drobne podłoże takie jak piasek.

 

Krewetki , to zależy co byś chciał ...

Może Red Cherry , a może Red Crystal , może Amano a może zupełnie co innego. ;)

Na Amano za małe akwarium.

Te krewetki dorastają do 5cm.

Crystale są wrażliwe na parametry i nie polecałbym ich amatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z rozmnażaniem krewetek?

 

Mam red cherry i rozmnażają sie dosyć szybko, wystarczy 5szt i po miesiącu będziesz miał pełną obsadę. Z moich obserwacji wynika, że te krewetki ilościowo dostosowują się do wielkości baniaka.

 

P.S. Na początku krewetki zrobią wylinkę więc nie przestrasz się że ci pozdychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...