Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium - kilka pytań 30l


Rekomendowane odpowiedzi

@UP

 

Dlaczego same samiczki? Samców pawiego oczka może bym do bojownika nie pchał, ale 3 samce gupika Endlera powinny być lepszym wyborem- Endlery są mniejsze i nie mają weloniastych płetw ogonowych, więc nie bojownik nie powinien ich atakować. No i to byłyby to samce, które są niewątpliwie bardziej atrakcyjne od samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszła do mnie przesyłka z akwarium niestety pęknięte :/ Niestety założenie mojego pierwszego akwarium się przesunie w czasie. Lecz mam pytanie gdyż zestawie pod przykrywą jest (wydaje mi się) zwykła żarówka (taka jak w żyrandolach tylko że dłuższa). Jakie oświetlenie powinienem dać do tego akwarium chodzi mi o moc. Czy 20 W wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.centrum-zw.pl/ jest to strona sklepu w którym mam zamiar kupować rybki :) Jeśli ktoś bardziej doświadczony mógłby zerknąć do działu akwarystyka--->ryby i napisać co można wpuścić do tego akwarium 30 litrów (na które cały czas czekam :x ). We wcześniejszych postach pisałem o bojowniku lecz nie widzę go na tej liście(chyba że kryje się pod inną nazwą). Stąd pytanie po raz kolejny (gdy już wiem czym dysponuje sklep).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś wpuściłem rybki (na razie jeden bojownik i 2 kiryski pigmeje). Zauważyłem że bojownik co jakiś czas podpływa do powierzchni i wystawia pyszczek tak jakby łapał powietrze. Kiryskom też to się zdarza ale rzadko. Filtr w akwarium chodzi 24h, oświetlenie ok 10h (wyłączam na noc). Poza tym w akwa rosną 4 roślinki. Temperatura utrzymuje się w granicach 25-27 stopni. Co może być przyczyną takiego zachowania rybek? Brakuje im tlenu w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybrałeś "nietypowo oddychające" rybki to nic dziwnego.

 

Bojownik należy do rybek labiryntowych - ma specjalny "labirynt" i oddycha powietrzem atmosferycznym (tutaj trzeba pilnować żeby nie było nad akwarium przeciągów bo może zachorować ale ma być/jest pokrywa więc ok).

 

Kiryski przystosowały się do wody o niskiej zawartości tlenu więc mają dodatkowo możliwość "oddychania jelitem" dlatego raz na jakiś czas szybkim susem podpływają do powierzchni by zaczerpnąć troszke powietrza i szybko potem nurkują - to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dopuścić do akwarium jeszcze kilka rybek miały być razbory galaxy ale akurat w tym momencie sklep nie posiadał takowych. Poza tym planuje zakupić na allegro mały paseczek zawierający 3 diody LED tak aby w nocy przynajmniej ćmiło się jakieś światełko. Nie mogę pozwolić sobie na większe światło gdyż akwarium stoi w mojej sypialni. I jeszcze jedno pytanie niekoniecznie akwarystyczne :) Chciałbym wrzucić kilka zdjęć ale wszystkie wychodzą w słabej jakości. Czy znacie jakieś sposoby żeby zrobić niezłe zdjęcie akwarium? Albo jakiś program żeby to zdjęcie trochę z retuszować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dokupię 4 pigmeje i może jakiegoś ślimaczka. Ogólnie rzecz biorąc to akwarium jest chwilowe. Mam zamiar odłożyć do świąt trochę pieniędzy i sprawić sobie prezent w postaci większego baniaczka 96, 112 albo 126 litrów (najprawdopodobniej będzie to 112). Chciałbym odtworzyć tam jakiś biotop lecz odpadają czarne wody(nie podoba mi się) i wszystkie z Afryki(czytałem trochę i wydaje sądzę, że ten biotop jest dla mnie jednak trochę za drogi gdyż niestety nie jestem w stanie dać 150-200zł za filtr :( ) Przeglądając temat:http://forum.superakwarium.pl/projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litrow-t48395.html zainteresowały mnie biotopy Indii lub Peru. Parametry mojej wody to:

pH ~ 7,5

KH ~ 7

GH >16

Co byście polecili może jakieś inne biotopy których nie wymieniłem tak aby nie było trzeba dużo kompinować z wodą i żeby nie było za drogo (jestem tylko uczniem więc każda złotówka się liczy :D) czy lepiej zostać przy ogólnym tyle że większym? W obecnym zbiorniczku planuje hodować kraby.

 

 

Temat dotyczy 30L, więc albo sie go trzymamy, albo zamykam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...