Skocz do zawartości

OBSADA DO ZBIORNIKA 64x40x30 (ok 75l)


ewolutions
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum więc może coś robię nie tak :P z góry przepraszam.

Założyłem swoje pierwsze akwarium. Wymiary takie jak w opisie

Posiadam 2 roślinki żywe i jedną sztuczną.

Chciałbym spytać o obsadę do tego zbiornika:

Moja propozycja:

Neon Insessa 10szt.

Gupik 1samiec + 2 samiczki

Prętnik karłowaty parka

Kirysek Panda 4szt

Otoski 6szt

 

Proszę o podpowiedzi co zmienić w mojej propozycji. Chciałbym dokupić jeszcze trochę roślin oraz jakiś kamień żeby rybki miały gdzie się chować.

Prosze o pomoc z doborem roślin ponieważ posiadam słabe oświetlenie i nie wiem jakie rośliny się nadają.

Liczę na szybką odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj wodę pod kątem PH i GH.

 

Wymień roślinkę sztuczną na żywą.

 

Jeśli jest GH poniżej 15, to torf do filtra i spokojnie możesz mieć:

 

1 x Bojownik wspaniały

15 x Razbora klinowa

 

lub

 

1+2 x Prętnik karłowaty

10 x Razbora klinowa.

 

 

 

Jeśli wyższe gh, to wpakuj:

 

1+2 x Zmienniak plamisty

2+4 x Gupik pawie oczko/endlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś innego ?? Mój pomysł jest zły z obsadą ?? Zanim coś kupię wolę się dowiedzieć. W czwartek mija 2 tyg od uruchomienia akwarium. . Czy w sklepie dostanę coś do sprawdzenia tych odczynów ?? Jak tak to ile mniej więcej może to kosztować?? Na pewno chcę gupiki mam już 3 w innym akwarium. chciałbym neony i parkę jakiś pokaźniejszych ryb no i jakieś ryby do sprzątania.

 

Michał84:Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie wodociągów.

 

 

Musisz pamiętać o tym, że każda rybka ma własne wymagania co od wody i flory bakteryjnej w zbiorniku. To pierwsze można dostosować poprzez dobranie ryb z podobnych biotopów, a drugie poprzez utrzymywanie ryb z mniej więcej tych samych miejsc. Dlatego najbezpieczniej jest trzymać ryby, które w naturze ze sobą przebywają.

 

O ile pierwszy element jest konieczny, to drugi jest jedynie wskazany.

 

Dlatego poczytaj o rybkach które Cię interesują. Potem będziem czarować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam u mnie woda jest raczej twarda. .sprawdzę i dam znać. dodawałem 3 specyfiki coś na uzdatnianie wody wodociągowej, algin, i starter (żywe kultury bakterii).

A jakie rośliny polecasz ?? chodzi mi o takie najłatwiejsze w utrzymaniu.

Staram nie patrzeć na to co mówią w zoologicznym ponieważ pani powiedziała że do mojego zbiornika nadaje się każda ryba :D (jestem amatorem i wiedziałem że coś jest nie tak :P )

 

Edit:

 

Nie mogę znaleźć tych informacji na temat wody.

 

Michał84:Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o " ryby do sprzątania" najlepiej kup kiryska spiżowego. Jest to ryba stadna i łatwa w hodowli więc kup ok 4-5 sztuk. A jeśli chodzi o informacje na temat wody nie przejmuj się tak jak ci wcześniej pisali idź i kup w sklepie akwarystycznym testy PH i GH dzięki temu będziesz wiedział o swojej wodzie wszystko czego potrzebujesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po namowie znajomego pojechałem do sklepu 20km od swojego miasteczka..Podobno gościu ma wielkie pojęcie. Powiedziałem mu skąd jestem on wiedział jaką mam wodę i powiedział ze taki test jest drogi i się nie opłaci.

wybrał dla mnie

2+3 gupik

5 rozbora klinowa

3 żałobniczki kolorowe co Wy na to ??

Dodał żebym dokupił 5-6 ososek bądź kirysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj wiary sprzedającemu, on nie ma zielonego pojęcia ani o tym, jaką masz wodę w akwarium, ani o akwarystyce.

* Gupiki trzyma się 1+2/3, więc jeśli 2 samce, to 4/6 samic.

* 5 razbor to troszkę za mało

* Żałobniczki są stadne, duże i ruchliwe, więc ani taka ilość, ani Twoje akwarium

 

Ryby kompletnie źle dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 75 litrach nie ma co szaleć, szczególnie, że gupiki się ładnie prezentują prawie że solo.

 

Oprócz gupików wszystko co Ci zaproponował preferuje wodę kwaśną, także doradził Ci tak, że ho ho. Lepiej kup sobie do tego zestawu ładne krewetki i ślimaki, może jakiś małż?

 

Jak ryby, to samca bojownika. Albo stadko 12 razbor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli żałobniczki oddać ? w poniedziałek chce dokupić 2-3 rozbory a do sprzątania co mi polecisz ?? kupie jeszcze 2 roślinki jedną wysoką a drugą jakąś trawe. .szczerze myślałem o krewetkach ale nie wiem jak z ich utrzymaniem. .bojownika boje się ze będzie atakował inne rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby było jasne :D

W poniedziałek dokupuje 2-3 rozbory, 2 roślinki, bojownika?

Wydam swoje żałobniczki. I chciałbym zamówić krewetki jakie i ile muszę mieć ??

 

Edit:

 

I najważniejsze,czym karmić krewetki ?Rybki karmie pokarmem płatkowym ichtio vit

 

Michał84:Czy regulamin jest mało czytelny,czy może zbyt małym drukiem jest tam wzmianka o edytowaniu postów.Aha,w podstawówkach już nie uczą że zdania zaczynamy z wielkiej litery?

Leci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...