Skocz do zawartości

Da się przerobić filtr Aquael Circulator 650 na zewnętrzny?


parownik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam zbiornik 112l oraz filtr wewnętrzny Aquael Circulator 650 chciałem zanim kupię zewnętrzny przerobić tego na zewnętrzny coś takiego: filtr-zewnetrzny-pcv-t35464.html

Przeczytałem dużo o tym i ten link wydaję mi się ,,najmądrzejszy"

Pytanie czy mój filtr da radę i czy filtracja będzie zadowalająca? ponieważ teraz to wydaję mi się średnia.

No i może ktoś coś doradzi lub ma coś takiego ?Opinie mile widziane :D

A może da się jakoś przerobić na kaskadowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kombinowałem ze zrobieniem filtra zewnętrznego. Na początek musisz mieć solidną nie cieknącą rozbieralną obudowę, ta mufa z linku jest ok.

 

Bardzo ważne są też solidne złączki, ja zastosowałem to :

Dołączona grafika To złączki od hydrauliki z pcv do klejenia. Przez otwor wywiercony w obudowie przekłada się złączkę gwintowaną męską i nakręca się na to damską. Uszczelnić to można silikonem akw. lub uszczelką gumową, a najlepiej kupić tubkę kleju do pcv i posmarować tym krawędzie styku złączek z obudową(z PCV czyli np. z mufą)-nieodpadnie nigdy. Do tych złączek wkładamy i kleimy kawałki rurek pcv na które bedzie można potem naciągnąć gumowe węże.

 

Ważne jest też wyciszenie samej pompki. Najlepiej jakby była obłożona ze wszystkich stron gąbką. Wylot powinien być połączony ze złączką w obudowie możliwie jak najdłuższym przewodem elastycznym też odizolowanym gąbką. Ten kawałek ok.10cm ze zdjęcia był za krótki i przenosił wibracje z pompki na resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Mój filtr miał zupełnie inną konstrukcję i służył do czego innego więc narysowalem ci schemat pod mufę. Złączki i rurki są wykonane z PCV, ja kupowałem w castoramie. Ważne by było to pcv tzw. klejone, są też identyczne rurki hydrauliczne z polipropylenu, który sie zgrzewa a nie klei więc nie pomyl się kupuąc to.

Ogolnie to w deklu mufy wiercisz dwa otwory wiertlem do drewna na średnicę gwintu ze złączki męskiej. Gwint jest dość długi więc najlepiej go skrócić piłką do metalu. Złączkę męską wklejasz na klej do pcv do obudowy i od drugiej strony dokręcasz damską. Do otworów złączek wklejasz kilkucentymetrowe kawałki rurek na które mozna nałożyć węże elastyczne.

 

Na półkach w markecie w dziale hydraulicznym, obok rurek jest z reguły dwyskładnikowy klej w małych baniaczkach za kilkadziesiąt złotych. Nie kupuj go tylko na dziale z klejami kup za kilka złoty klej do pcv w tubce.

 

Pompka powinna być odizolowana gąbką od wszyskich powierzchni z którymi się styka.

 

Wąż elastycny który łączy w środku pompkę ze złączką można poprowadzić w jakiejś szerszej od niego rurce tak by nie dotykał do niej, wtedy nie będzie on przenosił wibracji na media filtracyjne.

 

Aby powiększyć filtr mozna złączyć ze sobą dwie mufy kawałkiem rury.

 

Mam nadzieję że wyjaśniłem to w miarę przystępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeśli to zrobisz to wrzuć zdjęcia

 

 

P.S. Jeszcze sobie jedną rzecz przypomniałem. Jeśli będziesz chcial zrobić jakiś prefiltr na wlocie w akwarium i nie chcesz by była to jakaś mała gąbka którą trzeba co chwilę czyścić to widziałem kiedyś na allegro za kilkadziesiąt złotych "super" prefiltr w krztałcie walca zrobiony z drobnej siateczki metalowej. Po jakimś czasie natknąłem sie w castoramie w dziale ogród na identyczny patent który był chyba filtrem do jakiejś pompy czy coś. Kosztowal on 2-3zł, z tym że obsługa nie była mi w stanie powiedzieć czy jest wykonany z nierdzewu czy ze zwykłego metalu.

 

 

http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/33/02/37/2533023790

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...