Skocz do zawartości

akwa 81 L obsada


masterdreams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 81 a obsada to 2 skalarki, 1 bocja wspaniała, 3 gupiki. Skalarki mają już pół roku i świetnie się przystosowały, nie mam z nimi żadnych problemów, z bocją również, a gupiki bo zostały mi z poprzedniej osady. Bocja normalnie wypływa sobie na łowy, ładnie się zaaklimatyzowała, często żeruje z rana i wieczorem przez resztę dnia schowana w swoim konciku.

Jak sądzicie może być obsada?

Tzn miala byc wysokosc 50 cm, ale szklarz zrobil mniejsza, dlatego te skalary.

No dobra wysokosc 45, szerokosc 30, dlugosc 60.

Oswietlenie skromne jedna lampka 15 W.

Temp. 27/28 stopni, dzisiaj wyjatkowo 30 stopni bo straszny upal.

Ph. ok. 7.

Z tyłu akwa gesto obsadzone roslinkami: mikrozorium, kryptokoryna i jakas salata( nie wiem jak to nazwac) ale ladnie mi rosnie wiec zostawilem :P

Cos jeszcze?

P.S. Nie spodziewalem sie takiej szybkiej odpowiedzi hehe.

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na cholerę Ci tu jakiekolwiek info?

 

 

Z tego co masz nadają się tylko gupiki. Reszta mówi papa już teraz.

 

Przy takich wahaniach temperatury tym bardziej. Wymiary masz o kant d* roztrzaść i nawet z wysokością 5 metrów nigdy nie nadawało się to akwarium na skalary ani bocje. Tyle w temacie ryb które już masz i to nie podlega dyskusji, jeśli Ci się to nie podoba, to nie ma co dalej pytać o pomoc.

 

 

Muszę Ci to napisać, żebyś wiedział na przyszłość. Masz bezsensowne wymiary szkła. Jeśli chcesz mieć w nim coś co się bedzie dobrze prezentować, to pozostań przy:

 

 

1 x Bojownik wspaniały (o ewentualnych samicach można myśleć dopiero wtedy jeśli wiesz, że będziesz mieć co robić z młodymi, oraz gdy zdobędziesz wiedzę na ich temat, ponieważ bez tego po prostu będą problemem. Samcowi bez samiczek smutno nie będzie, o to się nie martw)

2+6 x Gupik pawie oczko

6 x Krewetka amano lub X krewetek karłowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalary.. Myślę optymalnie 100-120x50-60x45-50. Zakresy, dlatego że zdania są podzielone zależnie kogo spytasz.

 

Bocja 120 cm dna, niektórzy powiedzą Ci nawet, że 150.

 

 

 

Akwarium krótkie i wysokie jest bez celu. Może i gabloty wyglądają ciekawie, ale dla ryb nie mają większego sensu. Ogólnie przyjmuje się, że dla ryb terytorialnych najlepsze są "jamniki". Mało która typowa ryba akwariowa wymaga akwariów wyższych niż 35 cm, przekroczenie takiego wymiaru ma sens dopiero przy akwariach o długości powyżej metra, gdyż dopiero wtedy otwiera Ci się droga do większych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...