Skocz do zawartości

po4 w akwarium?


czak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.jestem akwarystą od roku.mam 112l akwarium ogólnechodzi mi o po4 w akwa,od prawie pół roku stosuje do podmian wody co tydzień wody RO.mierząc parametry wody ro wychodzi:ph6,kh1,po4-0.po jednym dniu w akwa parametry sa:ph7,2??? kh5 i po4-4????? dlaczego tak się dzieje?dodam że po podmianie stosuje preparat hydro mineral pro do mineralizacji wody.proszę o jakieś porady.poniżej zdjęcia wody ro i wody w akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się to bierze - PO4 - ryby robią kupy w akwarium stąd fosforany.

Dlaczego rośnie twardość a zarazem Ph? - na to wpływ ma : używanie mineralizatora przy podmianach a oprócz tego, wpływ na zmianę parametrów wody ma podłoże (te jasne kamyczki najprawdopodobniej marmur) - uwalniają duże ilości wapnia , na pewno ten kamień po lewej stronie- także zatwardza wodę , dodatkowo łupki których nawkładałeś nie wiadomo w jakim celu - tu nie jestem pewny ale na 90% tez zatwardzają wodę - Wzrost twardości wody powoduje wzrost Ph .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralizatora używam według zaleceń producenta czyli jedno naciśnięcie dozownika na 4l.ja podmieniam 24l czyli 6naciśnięć.wiadomo jaka jest woda ro,pozbawiona minerałów więc co proponujesz?a jeśli chodzi o te kamienie i skałki to już dawno ich niema(dodałem nie to zdjęcie)lecz to ph i po4 nadal jest takie samo.a co jak bym dodawał 3/1 ro z kranówą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralizatora używam według zaleceń producenta czyli jedno naciśnięcie dozownika na 4l.ja podmieniam 24l czyli 6naciśnięć.wiadomo jaka jest woda ro,pozbawiona minerałów więc co proponujesz?

A co ja mogę proponować? Zadałeś pytanie

mierząc parametry wody ro wychodzi:ph6,kh1,po4-0.po jednym dniu w akwa parametry sa:ph7,2??? kh5 i po4-4????? dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedziałem Ci dlaczego tak sie może dziać

na to wpływ ma : używanie mineralizatora przy podmianach a oprócz tego, wpływ na zmianę parametrów wody ma podłoże (te jasne kamyczki najprawdopodobniej marmur) - uwalniają duże ilości wapnia (...) Wzrost twardości wody powoduje wzrost Ph .

Napisałeś

proszę o jakieś porady

Jakbyś doprecyzował jakie te porady mają być i czego dotyczyć to może ktoś mógłby coś doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...