Skocz do zawartości

Stare 25 czy nowe 60?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rybami "bawię" się już jakieś 10 lat chociaż jak to wcześniej dziecko, a potem gówniarz nigdy nie miałem za dużo czasu. Teraz jednak przeprowadziłem się i chce zadbać o wygląd swojego akwarium (25l). Filtr który mam już pada, a i po przeprowadzce wystrój wygląda tak jak kot zapłakał. W związku z tym mam dylemat.

 

- W akwarium jest 3 neony (mają już 4 lata są u mnie od małego dziwne że ciągle trwają:o) oraz hodowany u mnie od malutkiego glonojad (wiem wiem jakie zdanie na temat glonojadów w 25...

 

Opcje:

 

a) Kupno filtra, żwirku, korzeni, anubiasów i wystrojenie akwarium pod kupno bojownika (miałem już z nimi styczność)

b) Kupno większego zbiornika (miejsce mam 80 cm szer 30 gł 50 wys), filtra, żwirku i np dokupienie neonów do łącznej liczby sztuk 10.

 

Waham się, bo nie chce skrzywdzić tych ryb które już mam, (a które wiem że mają mało przestrzeni) przez dołożenie im bojownika i korzeni. Najchętniej zadbałbym o to moje 25 l ale powtórzę kolejny raz nie chce skrzywdzić ryb

 

Wiem ze temat jakich wiele ale liczę na wyrozumiałość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Bierz największy baniak jaki możesz. Tylko nie przelicz się z kosztami.

Popieram kolegę daj tym rybką przestrzeń, a neonek będzie lepiej się czuł w większej gromadzie ( w końcu ryba stadna). A odnośnie tego glonka to na pewno mały korzonek to dla niego "larytas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po przymiarkach i wizycie w sklepie wiem już że akwarium mieścić się będzie w granicach 50-70l. Miejsce mam 80x30x50 jak już pisałem i wymyśliłem to cudo

 

http://allegro.pl/nowe-akwarium-60-cm-p ... 55954.html

 

Filtr kupiłbym na własną rękę w sklepie u mnie, tak samo termometr (na pewno nie rtęciówkę jak na tych aukcjach). żwirek też nie kolorowy.

 

Pytanie mam czy ma ktoś styczność z tym sprzedającym ? jest możliwość trafienia na "złe" akwarium ? na 100% przetestuje je wcześniej w wannie ale nie chce wtopić. Akwarium u mnie w mieście takie samo 80 zł pokrywa 150 wiec podziękowałem

 

PS. Czy do takiego akwarium pasowałoby 10 neonów + glonojad ? Do tego dużo dużo zieleni bo teraz tego nie miałem i żałowałem, ale nie chciałem odbierać rybom resztek przestrzeni.

 

Pisownia!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zastanowić się nad akwarium na wymiar - 80x30x30-40.

 

Do tego pokrywa własnej roboty np. taka http://www.retez.pl/

 

Materiały wraz z przycięciem na odpowiedni wymiar można zamówić na allegro.

 

Jak będzie potrzeba moge na PW dać sprzedawcę, u którego sam zamawiałem - policzył mnie najtaniej ze wszystkich, którzy się tym zajmowali.

 

 

A jak zdecydujesz się jednak na "gotowe" to polecam akwarium proste, a nie profilowane.

W profilu jest mniejszy litraż + zniekształcony obraz.

54l jest ok dla 10 neonków natomiast za małe dla glonojada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...