Skocz do zawartości

Tanie i skromne akwa. Da rade?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam akwarium ok 100l. Mam je już przeszło rok. Na początku jakoś funkcjonowało. Ostatnio je trochę zaniedbałem i wgl. Chciał bym zrobić "restart" przywrócić życie i blask./ Obecnie pływa tam 6 razbor klinowych 1 mieczyk i 3 brzanki (z sześcioma prętkami) Mam pytanie.. czy da rade te akwa jakoś "tanio" zagospodarować? Roślinność to trawa która się rozrosła na całe akwa, ale teraz już trochę marnieje bo światło się nie paliło tyle ile na początku. Nie chciał bym w te akwarium wkładać majątku.. wiem ze akwarystyka kosztuje ale czy da rade zrobić jakieś skromne i tanie akwa? Nie chciał bym tam trzymać małych rybek wolał bym np. dwie ale duże. Są jakieś propozycje jak dobrze zagospodarować ten zbiornik? Proszę o jakieś porady co do tych "dużych" rybek.

 

 

Zwróć uwagę na pisownię // lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze da rade.

6razbór klinowych 1 mieczyk i 3 brzanki (z sześcioma prętkami)

Brzanki i mieczyki to tak,a by był min 1 samiec i2/3 samiczki.

 

Roślin poszukaj na allegro, albo nawet tu, taniej wyjdzie, niż kupić w zoologu, tak samo ze sprzęatmi.

Ładnie wygląda duży korzen na całe akwarium, porośnięty mchem (tanio), tylko proszę, powiedz nam jakie masz światło, lub będziesz miał, łatwiej będzie doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń mam w drugim akwa 30litrowym i jakoś mi nie przypadł do gustu. Poszukam jak znajdę jakiś tani w necie albo w lesie to sie zdecyduje. Światło to..no właśnie to są dwie "długie" świetlówkowi tylko teraz nie pamiętam czy 30 czy 40 Watowe. Filtr to AquaEl FAN 2 plus, grzałka z termostatem itp. Co do budżetu to dokładnie nie wiem. Na ryby na pewno bd miał. I no właśnie jakie te ryby? Bo pisałem już ze wolał bym jakąś z większymi "rozmiarami" niż się bawić w te małe gupiki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ryby Ci się podobają? Co oczekujesz?

 

Pisałem już ze podobają mi się i chciał bym mieć jakieś "większych" rozmiarów. Nie wiem co dokładnie. Skalar? z tych większych. Nie chciał bym tam trzymać ryb rozmiarów gupika ale właśnie jakaś większą "sztukę" Może wy coś zaproponujcie..?

 

PS: Światło sprawdzę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzebuje skalar?...gdzieś czytałem ze do pary wystarczy już 112l.

A ja czytałam że od ok 120. Wiem, ze to mała różnica, ale rybom to zapewne duża ;)

Ani 100L,ani 120L.

W przypadku skalarów najważniejsza jest wysokość akwarium i nie powinna ona być mniejsza niż 50cm.

Przykładowo standardowe 126L ma 45cm wysokości,więc już jest za małe ;)

Moim zdaniem proponuję skupić się na mniejszych rybach.

 

Ps.Jakie wymiary ma Twoje akwa,bo ok.100L nic nam nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki żwirek musi być aby jakoś się trzymały te roślinki?

2. Muszę je nawozić?

3. A welon by się nadawał? Wiem ze to zimnolubna to w takim razie bym je tylko trzymał.

4.Może jakieś propozycje co do obsady? Czy lepiej prątnik czy welon? Albo coś innego? Czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...