Skocz do zawartości

25L krewetki ew gupikarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję start baniaczka 25l planowane krewetki Crystal Red,

sprzęt- myślałem o filtrze kaskadowym. Jakie podłoże ?

Oświetlenie za bardzo nie wiem właśnie chciałem się spytać bo rośliny też nie wiem jakie co by pasowało najlepiej jak ktoś życzliwy wypisał zestawik roślin jaki był by ok i mniej więcej umiejscowienie.

Myślałem o koncepcji pionowej w miarę chudej skały aż do tafli wody na środku pokrytej mchami.

Posiadam nawozy aqua artu macro green pro, k+, ferro+ pro, Carbo, classic. Jakieś Co2 bym dokupił w płynie.

 

nemo130: Przenoszę.

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie podłożę ?

W tym przypadku to mało ważne ale fajnie będą wygladać przy bazalcie.

oświetlenie za bardzo nie wiem właśnie chciałem się spytać bo rośliny też nie wiem jakie co by pasowało

Wybierz sobie jakieś oświetlenie 8W i wyjdzie Ci 0.32 W/l

Dobre są oprawy podbiórkowe 8W i nie drogie.

Do takiego światła proponuję;

-mchy

-wgłębka

To tyle jeśli chodzi dla krewetek.

Możesz dać jakiś korzeń a na nim mech, który ładnie Ci się rosrośnie.

mniej więcej umiejscowienie

W tym to Ci pomóc już nie możemy. Musisz sam sobie wyobrazić co, gdzie ładnie by Ci pasowało. ;)

Każdy ma inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie będę zakładał nowego tematu, podepne się pod ten bo temat podobny.

 

Kupuje zestaw akwariowy 25L Diversa Startup 40, a w tym zestawie:

-oświetlenie 11W

-filtr claro 300 z deszczownią

-grzałka 25W

-termometr ciekłokrystaliczny (wygląda fajnie ale czy się sprawdza?)

 

Na większy baniaczek nie ma miejsca tudzież pieniędzy, nie piszcie proszę żebym kupił większy, wiem, czytałem im większy tym lepszy, ale już i tak będzie taki bo zamówiony:D

 

Planowana obsada to krewetki RC, opcjonalnie jakieś 4 kolorowe rybki, możliwe że gupiki.

Mój pomysł to kamień lub korzeń (jeśli znajde taki jaki mi się podoba), na pierwszym planie trawnik, w tle wyższe roślinki (akwarium 25cm wysokości). Ogólnie chciałbym żeby dno porośnięte było w około 90%. Chciałbym żeby podłoże było ciemne. Teraz pytania:

 

1. jakie roślinki polecacie, trawniczek musi być niewysoki, bardzo podoba mi się mały heniek, podołam? czy jakieś opcje prostsze? a może jakiś konkretny mszak by to ładnie porósł?

2. te roślinki co mają być wyższe i robić za tło fajnie żeby miały jakieś drobne listki, w małym akwarium lepiej będą takie wyglądać

3. czy montować jeszcze jedną żarówkę 11W? czy poradze sobie wtedy z glonami? a może zostać przy jednej i do niej dopasować roślinki? ewentualnie tą jedną mogę wymienić na ok 14-20W, jak przyjdzie to sprawdze jaki to gwint.

4. co z podłożem? troche ziemi z ogródka na dno może być? czy musi być kupiona ogrodowa w sklepie? na wierzch żwirek czy jakiś granulat lepiej? Oczywiście koszty w granicach rozsądku, to moje pierwsze akwarium i nie chce sie zrazić wydaniem kupy kasy, a potem obserwować jak mi się wszystko nie udało:)

5. a taki kamień wykopany z ogródka się nadaje? nie mówie oczywiście o kształcie i barwie bo musi sie ładnie komponować, ale chodzi mi o to czy nie będzie w jakimś negatywnym stopniu wpływał na ph wody lub ją barwił

 

Bardzo pomogłoby mi rzucanie konkretnymi nazwami, nawet co do podłoża:)

 

 

Zadbaj o pisownię. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...