Skocz do zawartości

pomóżcie w dobraniu DOBREJ obsady ! :)


Początkująca12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

To może zacznę od początku... Na razie mam 12l akwarium z 6 gupikami które dostałam w prezencie, już nie wnikajmy w szczegóły bo wiem że za małe akwa i bla bla.

 

Ale jutro mam remont i będę wymieniała akwa na duże 100l, chciałabym żeby było to akwa wielogatunkowe, z rybek które lubią temp. pokojową, tylko broń boże gupików !

 

Będę miała jasnozielony pokój i chciałabym żeby akwarium było jego główną atrakcją i żeby ładnie wyglądało. Czyli ułóżcie mi zestawienie łatwo_dostępnych kolorowych rybek ( nie mam zbyt dużych funduszy =)

 

Edit:

 

Jeszcze dodam że uwielbiam czerwone bójki więc chciałabym go tam zagościć :)

 

Michał84:Edytuj posty i zwróć uwagę na pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby bojownika połączyć z Twoimi znienawidzonymi gupikami. Te funkcjonowałyby jako fabryka świeżego jedzenia. Do tego piskorki.

 

1+2 Betta sp.

2+6 Poecilia reticulata

8 Pangio kuhli

 

Ten zestaw będzie na pewno łatwy w utrzymaniu. Możesz dołożyć ze dwie krewetki filtrujące. Niezależnie praktycznie od obsady będziesz potrzebować grzałki. Chyba, że będziesz trzymać Danio pręgowane, lub Wielkopłetwy wspaniałe. Ale wtedy dobrze jest mieć grzałke tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tymi gupikami bałam się że będą się okropnie mnożyć :)

I mam jeszcze jedno pytanie, do tej obsady trzeba akwa roślinne czy ( niewiem jak to nazwać ) "kamienne (?) "

Można by do tej obsady coś harem wcisnąć ? Ją bym dała tak, ale jak coś mam zmienić to mówcie !

 

3+4 gupiki

1+2 betta sp.

8 piskorek

6 danio pregowane lub neon inessa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz dodać danio, ponieważ te ryby mają inne wymagania.

 

Nie powinno się dawać mniej niż jednego samca gupika na dwie samice, bo samcom tylko jedno w głowie, także ten układ zapewnia jakiś cień świętego spokoju samiczkom.

 

Jeśli będziesz kompletować obsadę, to pamiętaj, że mniej znaczy lepiej, szczególnie na początku istnienia akwarium.

 

 

Obsada gupik bojek ma tą zaletę, że ryby będą Ci się często mnożyć, co będzie Ci dawać frajdę, ale też wzajemnie swoją populację ograniczać, poprzez zjadanie narybku. Do nauki akwarystyki taki zestaw będzie najlepszy.

 

 

Co do agresji bojownika. Robi się po prostu tak, że jak kompletujesz ryby, to kupujesz bojka i dajesz mu poczuć się pewnie w nowym akwarium, czyli dajesz mu jakiś tydzień, dwa, w zależności od potrzeby nawet miesiąc. Kiedy zauważysz, że jest zrelaksowany, pływa sobie bez pośpiechu, spokojnie, nie jeży się z byle powodu, to wprowadzasz rybki denne. Potem gupiki (najpier jeden harem, potem drugi) a na końcu samiczki bojownika. To jak kuracja psychiatryczna w przyśpieszonym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,co Sverting... Twoje posty są bardzo przekonujące, myślę że zastosuje się do twoich porad a jak akwa będzie gotowe to prześle fotki na forum i powiecie co źle :)

 

Co do tematu to tak.. Jestem całkiem zielona z akwarystyki, kiedyś mnie zainteresowały ryby myślałam że są nudne ale niedawno moja siostra (8 lat) chciała sobie ot tak rybkę. Miał to być bojownik w 0,5l kuli (zgroza !) ale babcia która miała kupić baniak i rybkę sięgnęła po rozsądek i kupiła 12l akwarium. Potem zprzedawczyni z zoologa namąciła rodzicom w głowie że 1l wody wystarcza na 1 rybkę i będzie im dobrze. Kiedy je wpuściliśmy wydawałomi się że jest ciasno bo na początku był taki skład:

- 1 kirysek spiżowy (teraz wiem że są stadne a sprz. Powiedział że będzie się świetnie nadawał sam na dno :()

- 6 neonków z czego 1 zdechł od razu.

- 3 gupiki pawie oczko.

Potem kuzynka mi wsypala gigantyczny pokarm tetra do baniaka i zrobiło się błoto potem były złe parametry wody i neony zdechły a narodziło się młodych nie było komu ich zjadać i było przerybienie, teraz mam kolejną szansę i nie chcę jej zmarnować bo te urocze zwierzątka mnie zafascynowały i chcę żeby było im dobrze. Tym razem baniak będzie mój :) Może na priv Sverting pomożesz mi w doborze roslinek myślę że zechcesz mi pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...