Skocz do zawartości

czyszczenie filtra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wystartowałem z akwa 55L w sobotę obecnie jest bez rybek woda się filtruje i podgrzewa. Założyłerm filtr kaskadowy Aquael FZN 2 do mniejszego koszyczka załadowałem warstwę kamyków (zeo wonder), warstwę węgla aktywnego i drugą warstwę kamyków, natomiast w dużym koszyku zostawiłem gąbkę a na dno dałem cienką warstwę węgla aktywnego. Mam pytanie jak często czyścić gruntownie ten filtr (wkłady) bo rurki i obudowę to raz w tygodniu + podmiana wody 10-20% i odmulanie dna ? Jszcze jedno pytanko chodzi mi o wkład z torfu w celu zmniejszenia PH - dużo takiego torfu trzeba załadować do filtra - myślę że torf jest lepszy od chemi ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torfu wcale ci nie polecam wtedy woda jest ciemna.TORF jest dobry jak masz rybki typu pielęgnice.filtr czyść wtedy jak słabo wypływa czysta woda i w akwarium woda robi sie mętna .W FILTRZE żyją bakterie i czyszczą one wode jak często czyścisz filt to tych bakteri niema i wtedy masz problem z wodą .Ja czyszcze filtr zewnęczny raz w miesiącu .pozdrawiam. HOSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje wkład z torfu w celu obniżenia ph i nie mam aż takiej strasznej wody tyle że jak masz wysoką twardość węglanową to wtedy torf ci nic nie pomoże.Czyszcząc filtr zabijesz bakterie ale tylko wtedy gdy będziesz płukał wkłady pod bieżącą wodą więc pamiętaj czyść tylko w odlanej wodzie z akwarium.Filtr zewnętrzny czyści się nawet rzadziej niż raz na miesiąc ale nie mam filtra kaskadowego więc ci nie powiem co jaki czas powinieneś go czyścić ale zastanawia mnie fakt po co ci węgiel jako wkład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił mi się mały problem, jak zakładałem akwa wyczytałem żeby wrzucić na start kostkę mrożonego żywego pokarmu i tak zrobiłem , teraz zauważyłem że na podłozu pojawia się na tym pokarmie i na żwirku meszek przypominający pleśń, czy to jest normalne zjawisko przy starcie akwa. Woda jest obecnie czysta, nie zmętniała, dodawałem też do niej starter bakterii, rybki już pływają. nie testowałem jeszcze wody w akwa nie wiem jakie ma parametry, może polecice jakiś dobry, a w miarę tani tester, oglądałem ich już dużo ale do końca nie wiem czy wystarczy tylko tester CO2 i Ph, czy trzeba testować też na inne właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...