Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...mam problem z rybkami i nie mam pojęcia co się dzieje

w akwarium jest skalar, 2 gurami,2 molinezje, żałobniczka i coś jakby glonojad ( wypływa z domku wieczorami i goni wszystko w okolicy)

Wróciłam po 2 tyg nieobecności i zauważyłam ze samiczka gurami nie ma połowy płetwy ogonowej (górna część), płetwa ogonowa skalara też nie wygląda najlepiej...ponadto zauważyłam że skalar zmienił terytorium w akwarium i boi się po nim pływać..widzę też że samiec gurami szaleje po całym akwarium i goni inne ryby

Czy możliwe jest że któraś z ryb obżarła te płetwy, czy tez może to jakaś choroba...

Ponadto dodam, że mam plagę ślimaków ale nie wiem czy ma to wpływ ( zamierzam je odłowić )

Proszę o jakieś rady bądź wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gurami jak są małe są niegroźne ale wraz ze wzrostem mogą być zaborcze :(

skalarów i gurami nie trzyma się razem ;)

ten glonojad to ten? http://www.superakwarium.pl/glonojad-syjamski-id412.html

wg mnie skalar powinien mieć jakieś towarzystwo, gurami powinieneś oddać/sprzedać (lub skalara) a żałobniczka też nie powinna być sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium odziedziczyłam w wynajmowanym mieszkaniu...te ryby mieszkają ze sobą od kilku lat...gurami ma już ze 12cm skalar z płetwami ze 20 i nie mam pojęcia co im odbiło...zauważyłam że samiczce gurami odrasta ta płetwa ...

co do owego glonojadopodobnego to nie ten ze zdjęcia...jeśli tylko wyjdzie i uda mi się zrobić mu zdjęcie zamieszczę je.

Dodam tylko że jakiś miesiąc temu nagle z umarły mi 2 kosiarki tej samej nocy i zastałam je leżące obok siebie( 1 miała jakby otarte łuski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten glonojadopodobny wygląda następująco:) : ma ok 10cm dł, kolor taki brązowo-beżowy, przy czym brzuszek biały, dość duże usta czerwono-pomarańczowe umiejscowione jakby na podbródku, porusza się jak torpeda a kiedy je jakby pełza bokiem, bądź na brzuchu po dnie i czyści szyby bądź żwirek..wychodzi z domku wieczorami, czasem na nim się kładzie i leży...

To tyle jeśli chodzi o opis...

Mam jeszcze pytanie czy gurami mógł przeprowadzić konsumpcję tych płetw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakikolwiek sposób żeby go uspokoić czy trzeba go usunąć z akwarium? Szczerze mówiąc nie mam co z nim zrobić...zastanawiam się też co mogło wywołać tą zmianę hierarchii w akwarium...

Chciałam skalarowi dokupić towarzystwo ale w warszawskich sklepach w ogóle nie widuję skalarów a tym bardziej podrośniętych:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...