Skocz do zawartości

Pomocy, mam glony????


gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie. Zmieniłem całą wodę w akwarium, wyczyściłem kamienie, wyczyściłem roślinki i znowu po tygodniu pojawił mi się brunatny nalot na roślinach i kamieniach. Nie wiem skąd to się bierze. Zaciemniłem jedną stronę akwarium bo tam światło nieco pada od okna, ale to nic nie dało. Mam w sumie małe akwarium 25 L ale muszę co dwa tygodnie gruntownie czyścić. Pokrywę zrobiłem sam ze świetlówką 8W (cienką) i może jest tego światła jednak za mało? mam filtr Fun Mini i zacząłem dodawać Algin (nie wiem czy to dobry preparat). Wiem, że akwarium powinno stać w zaciemnionym miejscu w domu ale narazie musi stać w pokoju dziennym. Na akwarium nie pada bezpośrednio światło słoneczne ale może i tak jest tego światła dziennego za dużo? Poradzcie prosze bo nie chce mi się zmieniać wszystkiego co dwa tygodnie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc 1 z powodow ze akwa stoi w naslonecznionym miejscu.algin jest to dobry srodek(nieszkodliwy dla rybek)ale czesem nie zwalczysz alginem glonow.poszukaj w sklepach swietlowki o takim widmie swiatla ktore zabija glony.podejrzewam ze chodzi o uv.nie jestem obcykany poprostu w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokrywę zrobiłem sam ze świetlówką 8W (cienką) i może jest tego światła jednak za mało?" Od małej ilości światła to glony się nie rozrastają ;| Na pewno jedną z przyczyn jest pokój w którym stoi. Poza tym staraj się dawać rybkom tyle jedzenia zeby nie walało się po akwa. Glonojad też się przyda w tym przypadku. A jeśli chodzi o preparat na glony Algin z Tropicala to jest on skuteczny leć może szkodzić młodemu narybkowi wiec nie do końca jest taki bezpieczny jak napisał trelus.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...