Jump to content

Roślinki do obsady akwarium 63 l


Recommended Posts

Witajcie ponownie..kolejny tydzień powolnego urządzania akwarium etapami.

Moje, zakupione w jedynym możliwym sklepie w okolicy roślinki nie przetrwały..to znaczy: jedna jeszcze jest drugą chyba zbyt płytko zasadziłam i nie nadaje się juz do niczego. Zakupiłam taki właśnie zestaw:

http://allegro.pl/item579044027_zestaw_ ... atisy.html

Jutro powinien być na miejscu.

Jestem bardzo początkująca, wiec zwracam się z pytaniem: o każdej z tych roślin osobno już przeczytałam na stronie, wygląda na to, ze nadają się do temperatury wody , ale niestety nie wiem, czy całość - jak widać jest ich dość sporo - powinna znaleźć się w 63 litrowym akwarium. Marzę o dość obfitej roślinności, ale nie wiem, czy to nie przesada.

Temperatura akwarium to 25 - 26 stopni.

Mam drobny żwirek porządnie wygotowany, jest ułożony asymetrycznie - od 3-7 cm.

Czy macie może jakieś wskazówki? Odnośnie ułożenia w akwarium, nawozów..Wiem, ze powinnam je poddać kwarantannie - czy pomysł z wodą utlenioną "pasuje" do każdej roślinki?

Za wszelkie sugestie i spostrzeżenia będę bardzo wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

ułożenie roślinek moja droga to już pozostaje w twojej kwestii ja jestem za tym by roślinek było jak najwięcej;] na pewno te największe zasadz z tyłu zbiornika i pozakrywaj nimi cały osoprzęt, a co do reszty to juz Twoje fantazje;p

Link to comment
Share on other sites

Tak zamierzam oczywiscie zrobić, ale doczytałam sie np., ze mech jawajski trzeba do czegoś przyczepić... No i kwesta ilości - owszem, też chcę dużą roslinność, ale czy 25 sztuk w 63 l to jednak nie przesada? No i kwestia kwarantanny - po ostatniej roślince miałam ślimaki, a nie wiem, czy sposób z wodą utlenioną podany mi przez Kiryska faktycznie nadaje sie do wszystkich roślin. Wolę już teraz pięć razy zapytać bardziej doswiadczonych niż tracic kolejne "żyjątka"..

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...