Skocz do zawartości

Akwarium 120L z pewna obsada rybek i problem ze zjadaniem


corny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem ze zjadaniem gupikow i obgryzaniem ich ogonow,Pytanie dotyczy czy jakies ryb poprostu nie pozbyc sie z akwarium ktore nawzajem do siebie nie pasuja i beda sie zjadac...,. Dziekuje z gory za pomoc

Moja obsada to :

4 skalary

2 brzanki rozowe

2 brzanki rekinie

2 zalobniczki

4 neonki innesa

5 gupikow

1 brzanka wysmukla

4 glonojady

2 kiryski

2 guraminy dwupalamiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się większości, bo masz na nie za małe akwa. Dodatkowo rybki stadne trzymasz prawie solo.

 

4 skalary out

2 brzanki rozowe - za mało

2 brzanki rekinie - out

2 zalobniczki - za mało

4 neonki innesa - za mało

5 gupikow - gupik to gupik. Nie można mieć zastrzeżeń

1 brzanka wysmukla - za mało

4 glonojady - za dużo

2 kiryski - za mało

 

Rybki będą się zachowywać dziwnie, bo nie mają dobrych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby są w złych ilościach. Możliwe nawet że tłuką się miedzy sobą. Zrób coś z tą obsadą i tyle.

 

Na takie akwa bierzesz jedna ławicę około 20 sztuk, jakąś parę lub harem większej ryby i ryby w stylu zbrojników, lub sumików.

 

Ryby stadne są zestresowane, bo nie mają stada. Dlatego gryza gupiki, którym na dłuższą metę wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już powoli rozumie;) .A może ktoś mi tak pomoże;) Glonojady muszą być kiryski też i chiałbym zostawić skalary , brzanki wywalam , gupiki i neonki zostaje i guramin tylko co i w jakich ilościach ? Albo ktoś ma sprawdzę rybki do takiego akwarium i chodzi mi też o toeby było kolorowo a nie szaro ...:)

 

Michał84:Popraw pisownię,bo na razie kolorowo,to wygląda Twój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...