Skocz do zawartości

Kiryśnik czarnoplamy-rozmnażanie.


robertok01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

3 dni temu parka Kiryśników złożyła ikrę. Więc mogę się spodziewać że w najbliższych dniach pojawią się małe.

Mam pytanie -czym je karmić i jak one się zachowują zaraz po wykluciu? Czy odrazu opadają na dno czy może pływają w miejscu gdzie samiec wybudował gniazdo?(wysokość zbiornika 70 cm)

Mam jeszcze w tym samym akwarium parkę dorosłych skalarów i nie wiem jak one zareagują na małe kirśniki:( Będzie polowanie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W akwarium tarliskowym woda powinna mieć temperaturę około 24 C oraz odczyn bliski obojętnemu. Samiec buduje gniazdo z piany pod dużymi liśćmi pływających roślin bagiennych. W warunkach akwariowych liście te mogą zostać zastąpione odwróconym do góry spodem plastikowym talerzykiem odpowiednio umocowanym. Duża samica może złożyć nawet do 800-1000 jaj, które następnie przenosi do gniazda. Następnie odławiamy samicę, a ikrą opiekuje się samiec. Po około 3-5 dniach młode zaczynają się wylęgać. Po kolejnych 48 godzinach zaczynają pływać w celu znalezienia pokarmu. Początkowo młode najlepiej karmić larwami solowca, ale zjadają również starty na pył suchy pokarm.

 

Wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ikra złożona już parę razy ale za każdym razem pleśnieje i nie wiem co robić:(

 

A próbowałeś środków z akryflawiną? Ona zapobiega pleśnieniu ikry

P.S.

Fajnie że akurat próbujesz rozmnożyć kiryśniki bo te ryby zaliczam do swoich ulubionych :)

 

Michał84:Edytuj posty.Poza tym ten post to spam nagradzany ostrzeżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...