Skocz do zawartości

Pytanie o wodę do podmianki


pavjush
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje odpowiedzi na to, co się dzieje z metalami ciężkimi i chlorem kiedy woda kranowa jest odstawiana przed podmianką.

Czy chlor paruje, czy opada na dno, jak podobno metale ciężkie znajdujące się w wodzie. Wodę odstawiłem w baniaczkach po wodzie demineralizowanej, zakręconych.

Czy powinienem je odkręcić?

Czy wlewać całą wodę czy zostawić część z dna?

Czy muszę mieć specjalną pompkę do podmianek?

 

Z góry dzięki,

 

Pavjush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlor odparowuje, czyli lepiej mieć otwarte zbiorniki, ja dodatkowo natleniam taką wodę, wtedy chlor szybciej odparowuje.

Ja wlewam zawsze całą odstaną wodę.

Z metalami ciężkimi jest problem ponieważ uzdatniacz ich nie usunie, słyszałem że można je jakoś odfiltrować ale nie wiem jaki to sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlor odparowuje. W baniakach nawet po 2 dniach jest jeszcze czuć chlor. Ja co jakiś czas wstrząsałem baniakiem i odstawiałem na 2 dni. W wiadrze wystarcza na 1 dzień.

Metale ciężkie są rozpuszczone w wodzie i można je jedynie odfiltrować. Są wkłady do filtrów narurowych, które zatrzymują metale ciężkie. Dużo łatwiej zastosować filtr RO.

Pompka przyda się kiedy masz dużo wody do podmiany. Ja wymieniając ok 30 l spokojnie korzystam z wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wodzie nie czuć w ogóle chloru, jest to woda uzdatniona do picia, dosyć smaczna. Mieszkam w miejscowości, która do 2008 była wsią, teraz mamy prawa miejskie ale za bardzo nic się nie zmieniło:) Tak czy inaczej baniaki maja czas od wczoraj (czw) do niedzieli - wtedy podmienię wodę (15l).

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak chlor pachnie i smakuje- taki kranowy. Kilka lat w mieście mieszkałem i o piciu wody z kranu mogłem zapomnieć. Rzeczywiście chloru nie czuć, a w uchwale gminy jest info "Czy uzdatniona woda spełnia wymogi wody do picia?: TAK"

 

Musze ja ją w końcu odstawiać, czy wystarczy nalewanie z dużej odległości prysznicem do wiadra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...