Skocz do zawartości

Ciasnota dla bojownika wspaniałego?


davinczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:geek: Głównym celem hodowania samców bojownika wspaniałego (Betta splendens) w małych pojedynczych pojemniczkach jest wytworzenie u niego jak najdłuższych i nieuszkodzonych płetw. U tak traktowanej ryby prowadzi to jednak do określonych dewiacji psychicznych. Wpuszczona do akwarium ogólnego może niekiedy skutecznie atakować i zbijać mniejsze egzemplarze ryb. Najczęściej, gdy minie pierwszy etap euforii, zaszywa się ona w kącie zbiornika i po kilku dniach ginie :cry: . U podłoża takiego zachowania tkwi stres. Gwałtowna zmiana warunków bytowania znacząco obniża barierę immunologiczną ryby, skutkiem czego staje sie ona podatna na wszelkiego rodzaju bakterie chorobotwórcze i spory grzybów. Częstym zjawiskiem są wtedy różnorodne wrzodzienice, objawiające się początkowo pękaniem potulonych płetw, a następnie wykwitami skórnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie różnie wypowiadają się na temat bojowników jedni mówią że wystarczy im szklanka wody, a inni że porządne akwarium z grzałką i filtrem ja należę zdecydowanie do drugiej grupy sama mam bojownika ( patrz agresywny bojownik od pani Izy) trzymam go w 4,5 l. akarium wiem że to zamało już zostałam pouczona mam grzałkę i to co mu potrzeba i myślę że jest mu tam dobrze choć chciałabym żeby miał więcej miejsca, jednak jak patrze na bojowniki w sklepie zoologicznym w tych szklankach to robi mi się smutno nawet nie mogą obkręcić wokół własnej osi ... takie jest moje zdanie a na zdjęciu mój bojuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..... nie raz się słyszy różne głupoty od klijentów, którzy chcą kupić rybkę, niewiedząc o niej nic albo wymyślając swoje teorie na jej temat wątpie żeby bojownik mógł żyć z każdym gatunkiem ryby oby była to samica- tak twierdzi jedna z ekspednientek sklepu zoologicznego nie raz widziałam " sklepy zoologiczne przyjazne dla zwierząt" bojowniki w kubeczkach z 1 cm. brudnej wody padłe ryby razem z żywymi to chore, ale nikt nic na to nie poradzi przecież nikt nie kupi oddzielnych akwarium dla każdego z bojowników. Dziękuje i pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...