Skocz do zawartości

obsada do 160l


tolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Ja np. mam bojownika syjamskiego i od początku nie zauważyłem żeby był agresywny w stosunku do innych ryb. Może czasem ma odchyły ale bardzo rzadko się zdarzają:) A poza tym co nie ulega wątpliwości bojownik z pewnością upiększy Ci akwarium swoim wyglądem :D

 

A nawiązując do tematu to może mi ktoś powiedzieć czy dało by rade chodować Prętniki karłowate w stosunku 2:1? (chodzi mi tu o przewagę w ilości samców nad samicami)Podobno to bardzo łagodne ryby.To samo pytanie mam w jeśli chodzi o pielęgniczki kakadu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160l.. Na skalary moze i dobre, wazne zeby bylo wysokie, to tak ok 2-3, mysle, ze nie wiecej z racji tego iz dosc szybko rozsna ;)

Do tego moglbys wrzucic jakies 2-3 stadka ryb.. Ryby stadne lasnie sie prezxentuja, tu masz bardzo szeroki wybor, poprzez neonki, po molinezje, konczac na pospolitych gupikach, ktore odradzam :D

Co do bojownika to jak najbardziej moze byc, czemu nie... Nazwa odstrasza lecz gdy jest sam w akwarium pelnym ryb jest lagodny jak baranek ;) Do tego.. gmm Kiryski? ok 4-5 sztuk, tez dobrze czuja sie w stadzie ;) Dalej.. hmm.. No glonojady, mulojady... No nie wiem, duzo by wymieniac a malo przychodzi do glowy he ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zasada jest tak 1cm ryby 1l wody .Masz chyba trochę za dużo molinezje dorastają do 15cm 4 zabiorą ci 60 litrów pyzatym dwa samce będąZe sobą walczyć chyba że ni będzie samic. Do tego gurami duże ryby w okresie godowym para potrafi wyznaczyć sobie 60l wody terytorium.

Do tego gurami spokojna rybka a molinezje żaglopłetwe lubią się ganiać. Bojownik nic nie zrobi kiryskom. Jak widzisz nie jest to łatwa sprawa, ale odpowiedni dobór rybek do akwarium to pół sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za podpowiedz...w moim akwarium swoj zywocik maja obecnie 3bocje wspaniale , 3kosiarki , 3 glonojady 2 pielegniczki kakaddu , 6 gurami 2 wielkopletwy i 2 pretniki aha i 4 kirysy i mam nadzieje ze to dosc udana mieszanka ale prosze o komenatz....pozdrawiam

 

aha i 4 owe molizezje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...