Skocz do zawartości

Co to za roślina?


Rekomendowane odpowiedzi

To jest ludwigia repens, forma zielona. Wygląda normalnie, liście mają taki kształt

Dziękuję za odpowiedź :)

Mam jeszcze dwa pytania. Czy wydłużone międzywęźla świadczą o zbyt słabym świetle? Mam niecałe 0,5W/l, a słyszałem, że ludwigia lubi dużo światła. Czy roślina ta wypuszcza boczne odrosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ludwigia repens, forma zielona. Wygląda normalnie, liście mają taki kształt

Dziękuję za odpowiedź :)

Mam jeszcze dwa pytania. Czy wydłużone międzywęźla świadczą o zbyt słabym świetle? Mam niecałe 0,5W/l, a słyszałem, że ludwigia lubi dużo światła. Czy roślina ta wypuszcza boczne odrosty?

Tak, jak piszesz-przy większym świetle liście są bliżej siebie. Ja też mam takie światło i czasem na dole to gołe badyle, ale im bliżej powierzchni (światła) tym roślinka ładniejsza. Rozgałęzia się po przycięciu. Generalnie, to roślina nieproblematyczna i szybko rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszesz-przy większym świetle liście są bliżej siebie. Ja też mam takie światło i czasem na dole to gołe badyle, ale im bliżej powierzchni (światła) tym roślinka ładniejsza. Rozgałęzia się po przycięciu. Generalnie, to roślina nieproblematyczna i szybko rośnie.

Zgadza się - rośnie bardzo szybko, bo około 10 cm tygodniowo (podaję tylko CO2 w płynie). Stąd moje pytanie o rozgałęzianie i przycinanie. Też znalazłem gdzieś informację, że roślina ta wypuszcza boczne odrosty po przycięciu, jednak u mnie po przycięciu pozostałe liście odpadają i zostaje sama łodyga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...