Skocz do zawartości

Problem z mchem , jak go przytwierdzic do dekoracji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Okolo 2 tygodni temu zalozylam akwarium 64l. Rosliny na ktore sie zdecydowalam to hemiantus zwyczajny, mikrozorium skrzydlate, cos na podobienstwo zabienicy delikatnej, ale nie wiem dokladnie coz to za gatunek oraz mech placzacy (weepnig moss) ktory przyprawia mnie o najwieksze problemy. Nie potrafie go w zaden sposob przytwierdzic do dekoracji, jaka sa sporej wielkosci kamienie. Probowalam go delikatnie przysypac zwirkiem, zeby sie trzymal na miejscu, jednak on i tak po jakims czasie uwalnial sie i plywal sobie swobodnie po calym zbiorniku. Kiedys jak mialam mech jawajski, to czepial sie czego popadnie, a ten jak na zlosc po dwoch tygodniach jeszcze niczego sie nie zlapal. Zauwazylam ze rosnie, ma nowe galazki, czyli miewa sie calkiem dobrze. Czy macie jakis patent na przyczepienie mchu do kamienia, nie uzywajac zylki ( Nie chce wyjmowac kamieni i psuc calej dekoracji)

Podam paramatry zbiornika:

Poj 64l 40x40x40 (kostka)

Nawozenie tropical ferroactiv, CO2, oraz nawoz, ktore dopiero testuje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=567975791

Oswietlenie : 2x18 w (swietlowka 7200k, firmy niewiadomej :D) przez 12h

Filtr : AQUAEL FILTR ZEWNĘTRZNY Mini Kani 80L

Grzalka : 30W, temp wody ~25C

Obecnie nie plywa w zbiorniku zadna ryba

 

Ps. czy wiecie skad moga sie brac biale, welniaste twory pokrywajace rosliny? Dodam, ze pojawily sie nastepnego dnia po zainstalowaniu bimbrowni w akwarium.

 

Oto zdjecia mojego zbiornika:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie chcesz używać żyłki ale to będzie chyba najlepsze wyjście. Jak mech się przytwierdzi do kamieni to żyłkę zdejmiesz. Skoro tam nie masz żadnych ryb a akwa dojrzewa to żyłka nie będzie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie chcesz używać żyłki ale to będzie chyba najlepsze wyjście. Jak mech się przytwierdzi do kamieni to żyłkę zdejmiesz. Skoro tam nie masz żadnych ryb a akwa dojrzewa to żyłka nie będzie przeszkadzała.

rybkom nie będzie przeszkadzać ;)

po jakimś czasie trochę glony ją porosną, mech się rozrośnie i nie będzie potrzeby wyjmowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...