Skocz do zawartości

Pyszczaki


Siolek^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ,dolej wody , i pozbądż się tych muszli baniak będzie wyglądał bardziej naturalnie . Jakie masz parametry wody.Jaka obsada , czy to są pyski roślinożerne ,mięsożerne , czy wszystkożerne.

Nie miesza się biotopów jak malawka to malawka .Poczytaj sobie o tym biotopie .Pyszczaki żyją w haremach,np. jeden samiec +2-4samic do tego zbiornika max3 gat. podaj powierzchnię dna .Jak długo dojrzewało akwa bez ryb.

To tak na początek , ale powtarzam poczytaj.W necie jest wiele opisów tego biotopu .

 

 

Ps. prawdobodobnie pływa tam _ labidochromis caeruleus i pseudotropheus socolofi ,ale ręki nie dam uciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-10 ryb

Akwarium nie jest od tak, tylko mam to od znajomego który sie na tym zna.

Muszle zostały wyrzucone, gdyż dałem je na chwile robiłem zdjęcia potem je wyrzuciłem.

Pyszczaki Malawi-wszystkożerne, dostają suchą karme i mają roślinke do obskubania:) co do rybek, to takie właśnie.

Są to ryby F1 prosto z jeziora Malawi, mam do nich nawet paszport, więc podzielenie ich odpada.

Żyją razem już kilka lat więc teraz tego nie zniszcze.

 

Glonojady z pyszczakami sie dogadują jakby, pływają obok siebie i nie gryzą się itd.

 

"Jakie masz parametry wody.Jaka obsada" nie wiem czy o to chodzi ale przy "przeprowadzce" były one w wiaderku do którego była dodana flora i fauna jak mówił poprzedni właściciel więc im niczego nie brakuje.

Wymiary:120cm/od 30-40cm w najszerszym i najwęższym punkcie, wysokość 50cm

 

 

Więc jaki jeszcze gatunek pyszczaków moge dać lub innych ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 - znaczy to że nie są prosto z jeziora. Gdyby było WF, F0 to tak. ;)

Tak tylko glonojad jest z ameryki a nie z afryki i nie bardzo do pyszczaków pasuje, bo to jest zupełnie inny biotop i parametry wody.

Pyszczaki wolą twardą.

Nie wiesz jaki to dokładnie gatunek pyszczaków? Bo ja się na nich nie za bardzo znam..

 

Czy to takie:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Ale nadal nie znam odpowiedzi na moje pytanie.

MOGE MIEĆ INNE RYBKI Z NIMI? JAK TAK TO JAKIE?

 

Michał84:Mało że nie zwracasz uwagi na prośmy moderatora,to jeszcze łamiesz kolejny pkt.regulaminu.

 

6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

 

Otrzymujesz ostrzeżenie,aby nie było następnych zalecam przeczytanie regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten znajomy cię ładnie w konia zrobił. Po pierwsze objętość akwarium maksymalnie wynosi 240L.

Dlaczego?

 

Bo 12dm x 4dm x 5dm = 240dm^3

1dm^3 = 1L

 

Następnie powinieneś podać ilość ryb dokładnie. Następnie sprzęt techniczny jakim dysponujesz. Przy takim akwarium obowiązkiem jest posiadanie filtra kubełkowego=zewnętrznego, który będzie pełnił funkcję filtracji biologicznej. Co do przenoszenia akwarium czy ono dojrzewało co najmniej 2 tygodnie? Nie można do świeżo zalanego zbiornika od tak wpuścić sobie ryb, a preparaty z jakimiś bakteriami itd. oferowane w sklepach niewiele pomagają.

 

Co do ryb jakie możesz tam trzymać odpowiemy ci dopiero wtedy, kiedy przedstawisz jasno temat. Powinieneś również więcej poczytać na temat ryb które masz. Pyszczaki to nie to samo co np. gatunki pielęgniczek z Ameryki Południowej. Są to ryby terytorialne, które potrzebują dużo przestrzeni. Nie możesz sobie wrzucić 20 osobników do takiego akwarium.

 

Tyle ode mnie na razie [Thats it].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...