Skocz do zawartości

Baniak 54L obsada co Wy na to?


jagoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , myślę o zakupie takiej obsady:

1. neon czerwony, lub innesa 8-10 szt

2. bojownik 1 szt samiec

3. kirysek spiżowy, panda po 3-5 szt

4. pielęgniczka Ramireza parka

5.razbora Galaxy 5-7

6.myślałem jeszcze o parce Gurami albo prętnik karłowaty ale to chyba nie zbyt dobry pomysł/ wielkość/

z roślin kryptokoryna,zwrotka,nurzaniec,żabienica,lotos tygrysi,mech jawajski,anubis

Co Wy na to, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że wiele się chce a życie to koryguje, nie mam zamiaru kupować rybek, by je potem np wydawać , o kosztach nie wspomnę, na razie się przymierzam i pytam , jesteście w temacie, macie na pewno już za sobą zwycięstwa i porażki w temacie akwarystyki, jak mawiają na błędach człowiek się uczy, nie koniecznie na swoich, dlatego zanim cokolwiek zakupie chce pytać i brać pod uwagę Wasze sugestię, nauki nigdy za wiele. A najlepiej uczyć się od praktyków, a teorie zostawić teoretykom. Poczytałem sporo i co wydawnictwo to różne opinie, na pewno chciałbym stadko neonków lub bystrzyki Axeiroda/ bardzo podobne do tych pierwszych/ kusi mnie Pielęgniczka Ramireza ale mam obawy/ kwestia zdrowotna i bardzo czułe na zmiany wody / a ja na razie nie mam doświadczenia, wiadomo ,że błędy popełnię ale chciałbym jak najmniejszym kosztem swoim i rybek kiryski na dno,bojownik i Razbora Galaxy. Jeśli to ok to pozostaje sprawa ilości poszczególnych rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie za dużo chcesz do 54 dać?

Przy dobrych proporcjach będzie ok.

Co do Ramirezów to naczytałem się na tym forum o przypadkach częstego zdychania tych ryb. Sam je posiadam i powiem, że trzymają się świetnie, a muszę się przyznać, że czasami jak się leń włączył do akwarium stało po 3 tygodnie bez sprzątania a Ramirezy jak żyły tak żyją. Jeżeli jesteś początkujący to może odpuść sobie na początek te Ramirezy. Zakup to co Ci podpowiedziałem i jeżeli nic Ci z tego nie padnie dołóż Ramirezy. Szkoda żeby rybki padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak pewnie zostanie, czyli neon innesa 6-10,kirysek panda 4-5,bojownik samiec szt1, w przyszłości jak będzie ok parka pilęgniczek Ramireza, pytanko ? czemu obok neonków nie mogę jeśli starczy miejsca dodać małe stadko razborki galaxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zmniejszył ilość neonków do np 6-8 szt, to pewnie znowu za małe stadko? Kurcze , podobają mi się i jedne i drugie, no najlepiej większe akwa i problem z głowy, tylko niestety na razie nic z tego, brak miejsca. Jak nie urok to s....a.Jakieś podpowiedzi?

 

Edit:

 

O może zamiast Ramirezów,

 

nemo130: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , wyjdzie na to ,że pewnie trzeba będzie rzucać monetką, orzeł albo reszka czyli albo neonki albo razborki galaxy :lol: szkoda , ale w końcu to one tam będą sobie pływać i chodzi o zapewnienie jak najlepszych dla nich warunków bytowych. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...