Skocz do zawartości

[200L] ogólne - do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem 200 litrowego katowego akwarium (wczesniej przez ponad rok mialem 60l).

 

Obsada w nim to:

- 20 Neonkow (15 malych),

- 2 Guraminy(parka),

- 2 Skalary (male),

- 4 Mieczyki (3 samce,1 samica),

- 3 Gupiki (1 samiec,3 samiczki),

- 2 Bocje Wspaniale,

- 3 Kiryski,

- 12 Glonojadow (1 duzy samiec,1 samiczka ok 6cm,8-9 sztuk 1-1,5 cm),

- 2 Teczowki Wspaniale (parka,mlode).

 

Rybki sa aktywne (kazda na swoj indywidualny sposob). Nie widac na nich jakis chorob,badz tez innych niepokojacych objawow. Rosliny rozwijaja sie w zauwazalnym tempie. Nie mam napowietrzania,ani CO2. Oswietlenie dosc mocne. Woda byla bada w tym tygodniu i wynik kazdego z parametrow byl w nornie. Mysle,ze rybki maja sie dobrze. Zastanawia mnie tylko czy nie jest ich za duzo. Prosze o opinie. Jaka obsade rybek zalecalibyscia. Czy moze oddac kilka(jesli tak to jakie),a moze moge cos dolozyc.

 

Ps. Mlodych glonojadkow zamierzam sie pozbyc w niedlugim czasie.

 

Dziekuje.

 

mod: Zmieniam temat na bardziej czytelny i przenoszę całość do działu obsady. Pisz z polskimi znakami

 

Nie moge pisac z polskimi znakami. System i klawiature mam w jezyku obcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to trochę za dużo glonojadów(domyślam się, że chodzi o zbrojniki niebieskie). Zostawił bym ze 2 takie i dorzucił zbrojnika lamparciego. Do takiego baniaka nie wiem czy gupiki się nadają(szkoda baniaka). Ja bym zostawił Skalary, Gurami i Neonki oraz 5 kirysków do oczyszczania dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałbym 2 samce mieczyka, Bocje Wspaniałe też, ponieważ rosną duże, a na dnie masz już i tak przerybienie. Zbrojniki zostawiłbym ze 4 sztuki. Zamiast bocji kup sobie kiryski, ten gatunek który już masz, dokup 5-6 sztuk. Kiryski są rybami stadnymi, więc będą się czuły o wiele lepiej w grupie. I moim skromnym zdaniem to byłoby na tyle jeśli chodzi o obsadę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...