Skocz do zawartości

zeolit w filtrze (krasnale) i kilka innych pytań


luki0830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie: czy zeolit w filtrze sprzyja rozrostowi krasnorostów? W dziale z glonami taką informację wyczytałem. Mam akwa jak w opisie i już mi zaczęły się pojawiać. Wodę podmieniam co tydzień ok 25%. Myślałem o wpuszczeniu kosiarek ale pewnie mi mech cały "wykoszą" i cabombe, no ale jeśli nie będzie wyjścia to wpuszczę. Planuję także zamiast zeolitu dać keramzyt. Mam filtr FZN-3 i takie media od dołu: prefiltr (gąbka - większe oczka), w koszu: gąbka (trochę mniejsze oczka niż prefiltr), włóknina, zeolit (ale chcę zastąpić go keramzytem), na wierzchu mam ceramikę. I jeszcze jedno pytanie czy dodatkowy filtr nie spowoduje rozrostu krasnali? Chodzi o to, że będzie większy ruch wody a to sprzyja krasnorostom. Planuję zakup filtra multikani 800 i takie wkłady: keramzyt, ceramika, i nie pamiętam dokładnie ale chyba to był wkład z krążkami Nitromax (pochłaniające związki azotowe i fosforany). Aha mam też oddzielne napowietrzanie, które pracuje cały czas ale chyba będę wyłączał na dzień.

Edit:

 

Hej to ktoś coś się wypowie czy nie??

 

Kahl:

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.]

Wolałabym żeby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła, w przeciwnym razie poleci warn.

Nie podbijamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za odpowiedź no ja używam w filtrze zeolitu i ceramiki no oczywiście gąbka i włóknina ale planuję dokupić jeszcze jeden filtr multikani 800 i tam kupuje się dodatkowo wkłady no i nie wiem jakie wybrać. Mam znajomego w sklepie i zaproponował mi ciekawą ofertę: za filtr z zeolitem i dwa wkłady dodatkowo do wyboru za 130zł. Jest to sprzęt nowy ja mu tylko mam przynieść narybek molinezji, które mają już ok miesiąca. A i tak nie mam co z nimi zrobić, więc nawet za darmo bym oddał ale, że zaproponował mi ten filtr (bo i tak miałem kupić) za taką cenę to się zgodziłem i teraz nie wiem jakie mam media dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Bioceramax i Phosmax lub Carbomax - tutaj zależy jak się zapatrujesz na sytuację nawożenia itp (czytaj poradnik Łorena), przy czym ja bym brał to z węglem, tak na wszelki wypadek choroby, poza tym możesz przecież później wymienić na dowolny wkład. No i oczywiście jakieś gąbki na wstęp by się przydały.

 

 

Kahl: Pozwoliłam sobie troszeczkę zmodyfikować nazw tematu i przenoszę do działu 'Glonów'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...