Skocz do zawartości

Pierwiastki w Femanga Spurenelemente


Adamlolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te same, co każdy nawóz mikro. W tej kwestii, trudno byłoby wymyślać coś nowego. Nawozy różnią się głównie proporcjami i stężeniem. Jak chcesz robić coś na własną rękę, to i tak nie poznasz dokładnych wartości jakie zawiera dany preparat, to tajemnica producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam od tego Spurenelemente + Pflanzen Aktiv + Ferro niezły sajgon.

Może najpierw opisz problem, zbiornik, jak go prowadzisz itd., itd. Nie zwalaj winy na Femangę pewnie po drodze coś "skopałeś" :)

Kupiłem sole i chciałbym to jakoś połączyć.

Jakie i i do jakich parametrów chcesz dojść ?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sole, jakie się stosuje w akwarystyce :D

 

A no w zbiorniku jest masakra, bo postanowiłem poeksperymentować, po tym, jak Femanga dawała nikłe rezultaty. Polałem wszystkiego co miałem po trochu (to co wyżej + Aquaflorin Potassum + jakiś tam potas) (tak wiem porażka, nie wypominać mi tego :D). I teraz mam fatalny stan. Krasnale rosną jak szalone, rośliny gniją, dziury w nich się robią, ciemnieją, inne jaśnieją, liście opadają i wgl. Jutro dam parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między "wleje trochę tego i tego na oko", a "wleje to i to w miarę podobnym składzie", może być co najwyżej różnica w wielkości katastrofy.

 

Musisz wiedzieć co dajesz, dlaczego, ile tego potrzeba w akwarwium i jak to jest potrzebne sałacie. Ja tam na nawożeniu się nie znam, ale podobnie jak kolega wyżej, radzę zacząć od testów. Proponuje też na dzień dobry dużą podmianę wody, aby usunąć nadmiar nawozów który dałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem, ale jak np zmierzę poziom boru? Albo ile powinno być w akwa miedzi, żeby nie zabić krewetek? Na podmiankę już woda gotowa. Mam Aquaset 1. Butlę mam + wszystko do niej (licznik bąbelków, reaktor, zaworki itd.), oświetlenie około 0,6 W/L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. z makroelementami(N i P) Tropica Plant Nutrition+ Liquid lub bez makro Tropica Plant Nutrition Liquid. To zależy czy będziesz miał obsadę, która "zadba" o dostarczenie makro, jeśli nie to bierz opcję z (+).

Możesz też kupić mikro firmy ADA step 2.

Polecam też mikro Karela Rataja - Bioflor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...